 
                    Mogelijke verzekeraarsfusie zorgt voor beroering op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Een mogelijke grote verzekeraarsfusie heeft woensdag voor beroering gezorgd op Wall Street. De grote Amerikaanse zorgverzekeraars Cigna en Humana zijn volgens verschillende Amerikaanse media namelijk in gesprek over een samensmelting. Beleggers denken dat dit slecht is voor de waardering van hun aandelen en zetten beide concerns behoorlijk lager. Cigna leverde ruim 8 procent aan beurswaarde in en Humana meer dan 5 procent.
Beleggers verwerkten daarnaast het zogeheten Beige Book, waarin de Federal Reserve een overzicht gaf van de staat van de Amerikaanse economie. Volgens de Amerikaanse centrale bank is de economische activiteit in de Verenigde Staten recent verder afgezwakt omdat consumenten hun geld minder laten rollen op het gebied van bijvoorbeeld meubels.
Maar woensdag werd ook bekendgemaakt dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal omgerekend met zo'n 1,3 procent is gegroeid. Dat wijst juist op een verbetering ten opzichte van wat eerder werd gedacht. In een eerdere raming was namelijk nog sprake van 1,2 procent groei. Ook kauwden beleggers nog op de uitlatingen van Fed-bestuurders.
Amazon
De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen met kleine uitslagen de handel uit. De Dow-Jonesindex eindigde een fractie hoger op 35.430,42 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 4550,58 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 14.258,49 punten.
Verder viel op dat beleggers weinig enthousiasme toonden voor het aandeel Amazon. Dit ondanks dat het webwinkelconcern een AI-tool presenteerde waarmee bedrijven afbeeldingen kunnen maken. Amazon kwam deze week al met meerdere aankondigingen op het gebied van kunstmatige intelligentie. Het bedrijf eindigde woensdag met een koersverlies van 0,5 procent.
General Motors (plus 9,4 procent) behoorde wel tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De autofabrikant kondigde aan meer dividend te zullen uitkeren en voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen om aandeelhouders te belonen. Foot Locker ging daarnaast ruim 16 procent vooruit. De sportschoenenketen zag de verkopen in het afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Ook werd het bedrijf positiever over de verkopen in het hele jaar dankzij sterke resultaten tijdens de koopjesperiode rond Thanksgiving.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag hoger gesloten. Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam verwerkten onder meer het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone op hetzelfde niveau te houden. Daarmee hield de ECB de derde rentepauze op rij, wat op de financiële markten al werd verwacht.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten schorten een maatregel op die veel meer Chinese bedrijven opzadelde met handelsbeperkingen, waaronder chipmaker Nexperia. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën tegen nieuwszender Fox Business. Het is een tegenprestatie voor het uitstel van strenge exportbeperkingen op zeldzame aardmetalen door China.
47 minuten geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft in het derde kwartaal opnieuw flink minder winst geboekt. De automaker kampt met toenemende concurrentie in zijn thuismarkt en moest zijn titel als bestverkopende automaker van China al afstaan aan concurrent SAIC Motor.
49 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - De Europese Centrale Bank (ECB) is optimistischer geworden over de economie van de eurolanden. De "neerwaartse risico's" voor economische groei in de eurozone zijn afgenomen, stelde centralebankpresident Christine Lagarde in haar toelichting op het rentebesluit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote stijgers op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal fors meer winst. De clouddiensten van het concern bleven profiteren van de snelle groei van nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI). Ook de advertentie-inkomsten van de zoekmachine en videoplatform YouTube namen verder toe.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BELGA) - Bierbrouwer Heineken stopt na dertig jaar als sponsor van de Champions League. Het Nederlandse concern, dat gedurende die periode prominent zichtbaar was rond de wedstrijden in het belangrijkste Europese voetbaltoernooi voor clubs, geeft de voorkeur aan andere sponsordeals. Onder meer bij de Formule 1 blijft het merk goed zichtbaar, meldt de brouwer.
3 uur geledenFLORENCE (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de derde rentepauze op rij van de ECB.
4 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            