Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Moederbedrijf Pearle wint ook hoger beroep in overnameruzie

Moederbedrijf Pearle wint ook hoger beroep in overnameruzie

AMSTERDAM (ANP) - GrandVision, bekend van optiekketen Pearle, trekt ook in hoger beroep aan het langste eind in zijn juridische gesteggel met het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica. Dat bedrijf wilde graag inzage in bepaalde vertrouwelijke documenten van GrandVision, maar het gerechtshof in Amsterdam heeft de vordering afgewezen. Eerder kwam een lagere rechter al tot hetzelfde oordeel.

De zaak is opmerkelijk omdat GrandVision als het goed is wordt overgenomen door het concern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban. EssilorLuxottica besloot in de zomer van 2019 ruim 7 miljard euro neer te tellen voor het Nederlandse bedrijf.

Maar vervolgens kwam de coronacrisis. GrandVision moest toen veel winkels tijdelijk sluiten en paste zijn bedrijfsvoering daarop aan. EssilorLuxottica claimde dat het daarmee de afspraken rond de overname schond en eiste meer informatie.

Prijs van de overname

Wat meespeelt in het oordeel van het hof is dat de partijen hun geschil eerder al aan arbitrage onderwierpen. In die procedure zijn ze al een beperkte inzage van stukken overeengekomen. Volgens het hof heeft de koper niet hard kunnen maken dat deze nog een rechtmatig belang had bij de geëiste inzage van documenten.

Over de achterliggende redenen van het juridische gesteggel is al veel gespeculeerd. Kenners vermoeden dat EssilorLuxottica de prijs voor de overname omlaag wil krijgen, al zeiden ingewijden eind vorig jaar dat het bedrijf ook denkt aan het afzien van de deal. In dat geval krijgt GrandVision-eigenaar HAL nog een bedrag van 400 miljoen euro van het Frans-Italiaanse concern.

Onlangs is de Europese Commissie alvast onder voorwaarden akkoord gegaan met de overname. GrandVision gaf na de goedkeuring uit Brussel aan nog steeds achter de deal te staan, maar EssilorLuxottica stelde dat het doorgaan van de overname nog afhing van de lopende geschillen.

Meer uit Financieel

Europese lening van 150 miljoen euro voor bodemonderzoeker Fugro

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ontvangt een lening van 150 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Fugro kan met het geld onbemande oppervlaktevaartuigen, die de zeebodem in kaart brengen, financieren.

1 uur geleden
ASML wil niet de bottleneck in chipketen worden, zegt Dassen

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt er hard aan om niet de bottleneck te worden in de wereldwijde chipketen. Dat heeft financieel topman Roger Dassen gezegd in een toelichting op de kwartaalcijfers van het Veldhovense bedrijf.

1 uur geleden
Brussel stelt regels voor energie-import uit om naderende winter

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas met een jaar uitstellen. Dat doet het dagelijkse bestuur van de EU, omdat Europa "een uitdagende winter met hoge energieprijzen" tegemoet zou kunnen gaan.

1 uur geleden
Aanbod diesel blijft tot ver in 2027 krap, waarschuwt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het wereldwijde aanbod van diesel en andere brandstoffen zal naar verwachting tot ver in 2027 krap blijven, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Vooral het aanbod van diesel, een belangrijke brandstof voor de transportsector en de landbouw, staat volgens het agentschap "onder extreme druk" door verstoringen in de aanvoer door de conflicten in het Midden-Oosten en de schade aan Russische raffinaderijen na Oekraïense aanvallen.

1 uur geleden
Experts: cyberincident kost Albert Heijn zeker 10 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Supermarktdeskundigen schatten dat de financiële schade die Albert Heijn door het cyberincident heeft geleden inmiddels zeker 10 miljoen euro bedraagt. De extra kosten die het bedrijf maakt voor het inhuren van IT-experts komen hier nog bovenop.

1 uur geleden
AH meldt voortgang in herstel bevoorrading na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat al zijn distributiecentra in de loop van woensdag weer functioneren. "Dit is een mooie stap vooruit in het herstel van onze bevoorrading", zegt de supermarktketen in een update over de al dagen durende problemen door een cybersecurityincident. Het duurt waarschijnlijk nog wel een tijd voor de lege schappen in supermarkten zijn weggewerkt.

2 uur geleden
ASML kritisch op Amerikaans voorstel voor verdere exportbeperking

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.

3 uur geleden