Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Portugal: cyberaanval niet uit te sluiten

Minister Portugal: cyberaanval niet uit te sluiten

LISSABON/MADRID (ANP/AFP) - Een Portugese minister sluit niet uit dat de enorme stroomstoring, die grote delen van Portugal en Spanje platlegde, te wijten is aan een cyberaanval. De bewindsman Manuel Castro Almeida zei dat "deze mogelijkheid bestaat, maar dat het niet is bevestigd".

De Portugese overheid heeft een crisisgroep opgericht die toezicht moet houden op de stroomuitval, melden Portugese media. De autoriteiten houden er rekening mee dat de storing niet in Portugal is ontstaan, maar mogelijk in Spanje.

De minister benadrukte dat er nog maar weinig informatie beschikbaar is. Hij wees ook op de enorme omvang van de uitval. Het is op zo'n grote schaal dat het een cyberaanval kan zijn, aldus de bewindsman.

De Spaanse regering zei onderzoek te doen naar de oorzaak van de stroomstoring, die kort ook een deel van Frankrijk trof. "De regering werkt aan het vaststellen van de oorzaak van dit incident en mobiliseert alle mogelijke middelen om het zo snel mogelijk op te lossen", aldus het kantoor van premier Pedro Sanchez. De Spaanse elektriciteitsnetbeheerder waarschuwde niet te speculeren over de oorzaak.

Meer uit Buitenland

Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

2 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

3 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

3 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

10 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

11 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

12 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

13 uur geleden