Minister: meer politiemensen aan de slag met zedenzaken
DEN HAAG (ANP) - De politie zet meer mensen in om de behandeling van zedenzaken te versnellen. Zo werken enkele eenheden met oud-rechercheurs en met de Koninklijke Marechaussee. Ook zijn verschillende zedenteams inmiddels versterkt met extra personeel, schrijft justitieminister Dilan Yeşilgöz in een brief aan de Tweede Kamer.
"Meer capaciteit moet zorgen voor het wegwerken van achterstanden en een snellere behandeling van zaken", aldus de minister. Zo zijn van de 113 te werven fte’s inmiddels 80 fte aangesteld. Het gaat hier om functies bij zedenteams zelf, maar ook bij bijvoorbeeld forensische opsporing en de digitale recherche.
Voor de lange termijn moet er snel een plan van aanpak worden opgesteld, stelt Yeşilgöz. Hierin moeten "concrete verbetermaatregelen worden voorgesteld om de doorlooptijden van zedenzaken te verbeteren per betrokken organisatie, waaronder de politie, het OM, de Rechtspraak en andere instanties".
Snellere procedures
Onlangs ging Yeşilgöz in gesprek met diverse strafrechtelijke organisaties, waaronder de politie en het Openbaar Ministerie (OM). Volgens Yeşilgöz vinden de organisaties ook dat de procedures sneller kunnen en moeten. Daarom zijn er nu initiatieven voor zowel de korte als de lange termijn genomen. Wel waarschuwen de organisaties voor een 'waterbedeffect': extra aandacht voor zedenzaken op korte termijn kan betekenen dat andere zaken minder aandacht krijgen. Met als gevolg dat de afhandeling van deze zaken langer duurt.
Begin april kondigde de minister in gesprek te gaan met de politie en het OM. Aanleiding daarvoor was een uitzending van Nieuwsuur waarin bleek dat het aantal zedenzaken dat politie en het OM behandelen, ver onder de afgesproken norm ligt. Ze riep toen op tot actie: "Het is van het grootste belang dat slachtoffers in geval van een zedendelict snel en adequaat worden geholpen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft tijdens de verkiezingscampagne duizenden haatberichten verwijderd die volgens Tweede Kamerlid Ingrid Coenradie afkomstig waren uit de PVV-hoek. In het televisieprogramma Pauw & De Wit zei de voormalige PVV-staatssecretaris dat er een "trollenleger" was ingezet.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft woensdagochtend "een goed gesprek" gehad met Hans Wijers, die vorige week opstapte als informateur nadat bekend was geworden dat hij zich bij verschillende gelegenheden beledigend over haar had uitgelaten. Dat meldt Yeşilgöz in een bericht op X.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nationale 'bouwbaas' die D66 wil introduceren, is volgens vier deskundigen geen goed idee. Zo'n nieuwe functie zou een "extra laag in het toch al topzware bureaucratische woonbeleid" betekenen, staat in een advies voor de formatiegesprekken tussen D66 en CDA. Peter Boelhouwer, hoogleraar Huisvestingssystemen aan de TU Delft, heeft het dinsdag overhandigd aan de leiders van de twee partijen en woensdag gedeeld met het ANP.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA lagen niet altijd op één lijn als het om stikstof gaat, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij woensdag over dit onderwerp in gesprek ging als onderdeel van het formatieproces. CDA'er Bontenbal: "We gaan er gewoon zakelijk, inhoudelijk naar kijken vandaag."
1 dag geledenDen Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.
1 dag geleden