Oranje speelt pouleduels van WK in Dallas, Houston en Kansas City
WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Oranje speelt op 20 juni in Houston tegen Oekraïne, Zweden, Polen of Albanië. Die landen strijden eind maart in de play-offs nog om één ticket voor het WK. Tunesië is op 25 juni in Kansas City de laatste tegenstander van Nederland in groep F van het toernooi.
Het AT&T Stadium in Dallas is met 94.000 toeschouwers het grootste stadion van het WK. De thuishaven van NFL-club Dallas Cowboys heeft een dak dat open en dicht kan. Dat kan helpen tegen de hitte, want in de zomer kan de gevoelstemperatuur in Dallas oplopen tot ver boven de 40 graden.
Warme zomers
Ook Houston heeft warme zomers. Het NRG Stadium, waar NFL-club Houston Texans alle thuisduels speelt, heeft een uitschuifbaar dak en biedt plaats aan 72.000 toeschouwers. Het Arrowhead Stadium van Kansas City is onoverdekt en heeft een capaciteit van 73.000 toeschouwers. Het stadion is de thuishaven van NFL-club Kansas City Chiefs, die in 2020, 2023 en 2024 de Super Bowl won. Het Estadio BBVA in Monterrey, thuishaven van voetbalclub CF Monterrey, biedt plaats aan 53.500 toeschouwers.
De wedstrijd tussen Nederland en Japan begint om 22.00 uur Nederlandse tijd. Het is 19.00 uur in Nederland als Oranje aftrapt tegen Oekraïne, Zweden, Polen of Albanië. Het duel met Tunesië begint als het in Nederland 01.00 uur in de nacht is.
De tweede show van de FIFA in twee dagen in Washington duurde ruim een half uur. Ronaldo Nazário, Francesco Totti, Hristo Stoichkov en Alexi Lalas assisteerden voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond en gaven commentaar op het bijgewerkte speelschema.
Show
Infantino kreeg vrijdag veel kritiek na de show van ruim twee uur die 48 deelnemers over twaalf groepen verdeelde. "Ik weet niet of Infantino of Trump mijn opvolger is", zei voormalige FIFA-baas Sepp Blatter tegen het Britse The Telegraph. "Op deze manier wordt de indruk gewekt dat politici de macht overnemen. Misschien staat de wereldbeker al in het Witte Huis."
Koeman wilde niet uitgebreid ingaan op de hoofdrollen voor de Amerikaanse president Donald Trump en Infantino bij de loting. "Nee, ik zat niet in die jury van die vredesprijs", antwoordde hij in de mixed zone in het Kennedy Center. "Het zal er allemaal wel bij horen, maar van mij hoeft dat niet."
Koeman zei ook dat hij graag een duel in het Mexicaanse Monterrey wilde spelen, maar Oranje blijft in de groepsfase in Amerika.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
10 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
14 uur geleden