Minister: Biden blijft winnaar in Georgia na tweede hertelling
ATLANTA (ANP/RTR) - De tweede hertelling van de stemmen in de Amerikaanse staat Georgia zal de uitslag niet veranderen. Alles wijst erop dat de Democraat Joe Biden de meerderheid behoudt, zei de minister van Binnenlandse Zaken van Georgia, Brad Raffensperger, woensdag.
De Republikein verwierp claims dat er zou zijn gefraudeerd bij de verkiezingen van vorige maand, zoals president Trump beweert. Hij noemde Biden "onze gekozen president".
De autoriteiten in Georgia hadden eerder al de stemmen opnieuw geteld omdat Biden in Georgia een voorsprong haalde van slechts zo'n 14.000 stemmen. Na zes dagen hertellen was Bidens voorsprong geslonken naar 12.670 stemmen.
Trumps advocaten vroegen een nieuwe handmatige hertelling aan zodat "elke wettelijke stem eerlijk wordt geteld". Dat kon omdat het verschil tussen de kandidaten minder dan 0,5 procentpunt was. Maar er kwamen geen substantiële verschillen aan het licht, aldus Raffensperger. De officiële uitslag van de telling volgt later op de dag.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft zijn geplande reis naar de Veiligheidsconferentie van München opgeschort vanwege de massaschietpartij van dinsdag in een afgelegen plaats in het westen van het land. Dat heeft zijn kantoor bekendgemaakt.
36 minuten geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Tien mensen, onder wie een vermoedelijke schutter, zijn omgekomen bij schietincidenten in Tumbler Ridge, in de Canadese provincie Brits-Columbia. Dat meldt de Canadese zender CBC News. Volgens de politie is de schutter een vrouw. Massaschietpartijen in Noord-Amerika worden bijna altijd door mannen gepleegd.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
10 uur geleden