Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

De agenten worden ingezet voor de veiligheid van de ICE-agenten en grenswachters die al in Minnesota zijn, aldus minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid. Washington stuurde al ongeveer 2000 agenten naar de regio Minneapolis-St. Paul.

Ook elders in de Verenigde Staten waren demonstraties tegen het uitzettingsbeleid van de overheid en de schietpartij in Minneapolis, die de 37-jarige Renee Good het leven kostte. Autoriteiten in Minnesota noemen de ingreep ongerechtvaardigd. Zij wijzen op beelden van omstanders waarop te zien zou zijn dat Goods auto wegreed van de agent toen hij schoot. Volgens Noem was het zelfverdediging.

Meer uit Buitenland

Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

1 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

1 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

2 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

3 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

3 uur geleden
Lichamen gevonden bij doorzoeking uitgebrande veerboot Filipijnen

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.

4 uur geleden
Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

5 uur geleden