Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder strafbare feiten met vuurwerk in Zeeland

Minder strafbare feiten met vuurwerk in Zeeland

ZEELAND - Dit jaar zijn er in Zeeland minder strafbare feiten met vuurwerk gepleegd dan in 2018. Dit is in lijn met de landelijke daling. In Nederland werden in totaal 739 misdrijven met vuurwerk gepleegd. Dit waren er 5 procent minder dan in 2017. Over de afgelopen zes jaar is echter sprake van een toename in het aantal geregistreerde vuurwerk misdrijven.

In de periode 2013 tot en met 2017 werden er jaarlijks meer vuurwerk misdrijven gepleegd. Waar in 2013 nog 513 vuurwerk misdrijven werden geregistreerd, waren dit er een jaar later al 562. Tussen 2015 (607 misdrijven) en 2016 (605 misdrijven) leek het aantal strafbare feiten met vuurwerk gestaag terug te gaan lopen, maar in 2017 (778 misdrijven) was weer sprake van een forse toename. Afgelopen jaar daalt het aantal naar 739 misdrijven (5 procent daling ten opzichte van 2017). 

Over de afgelopen vijf jaar is uit de data duidelijk af te leiden dat de meeste vuurwerk misdrijven worden gemeld in de gemeente Rotterdam. Vorig jaar werden hier in totaal 63 strafbare feiten met vuurwerk gepleegd, zo'n 8,5 procent van alle vuurwerk misdrijven in 2018. Ook in Haarlem (17), Den Haag (16) en Hardenberg (12), Groningen (12) en Eindhoven (12) werden relatief veel vuurwerk misdrijven geregistreerd. 

Ben je benieuwd naar het aantal misdrijven met betrekking op vuurwerk in jouw gemeente? Kijk dan hier. 

Meer uit Middelburg

Burgemeester onthult bijzonder wandkleed in museum Vlissingen: ‘Het is van ons allemaal’

VLISSINGEN - In het Maritiem Muzeeum Zeeland in Vlissingen mocht burgemeester Bas van den Tillaar donderdag het monumentale wandkleed 'Draden van ons Nederlandse slavernijverleden Zeeland gepresenteerd' onthullen. Acht maanden is er op verschillende locaties in Zeeland door honderden vrijwilligers aan dit kleed, naar ontwerp van Middelburgse kunstenaar Liesbeth Labeur, gewerkt. 

1 uur geleden
Drie gewonden bij botsing Meliskerke, bestelbus in de sloot

MELISKERKE - Bij Meliskerke zijn vrijdag aan het einde van de ochtend een auto en bestelbus op elkaar gebotst, waarna de hulpdiensten een persoon uit de sloot moesten halen. In totaal raakten drie personen gewond. De bestelbus belandde in de sloot.

3 uur geleden
Auto in de sloot in Arnemuiden, bestuurder onder invloed

ARNEMUIDEN - Een personenauto is donderdag aan het begin van de avond bij Arnemuiden in de sloot beland. Volgens de politie was de bestuurder onder invloed. 

8 uur geleden
Vernieuwd zwembad De Goudvijver in Serooskerke kan er weer jaren tegenaan

SEROOSKERKE - Zwembad De Goudvijver in Serooskerke is het nieuwe seizoen extra feestelijk begonnen. Het buitenbad is deze meivakantie met prachtig weer én een nieuw waterspraypark geopend. "We hadden al jaren een nieuw speeltoestel op ons verlanglijstje staan en we zijn heel blij dat het er nu is", vertelt bedrijfsleider Iris Oomkens van De Goudvijver.

1 dag geleden
Sterren in reisgids Michelin voor Domburg en Veere

DOMBURG/VEERE - In de nieuwe Michelin reisgids krijgt Domburg 2 sterren en Veere 1 ster.  

1 dag geleden
29e editie Hrieps staat op losbarsten: vrijdag en zaterdag feest in Grijpskerke

GRIJPSKERKE - De 29e editie van festival Hrieps in Grijpskerke begint vrijdag (2 mei) met Junior Hrieps, van 9.30 tot 18.30 uur. Daarna volgt van 19.00 tot 23.00 uur het kroastbal. Zaterdag treden er, verdeeld over zeven podia, 52 verschillende artiesten en bands op. Dat zijn bijvoorbeeld Emma Heesters, Suzan & Freek, Miss Montreal, Snollebollekes, Frans Bauer, Jan Smit en Jorieke Sterken. 

1 dag geleden
Traumahelikopter ingezet voor noodsituatie HAP Middelburg

MIDDELBURG - Diverse hulpdiensten zijn woensdagavond ingezet voor een noodsituatie bij een huisartsenpost in Middelburg. De patiënt is per ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden