Militaire tak Hamas dreigt met lange uitputtingsslag tegen Israël
GAZA (ANP/AFP) - De gewapende vleugel van de Palestijnse beweging Hamas zegt een "lange uitputtingsslag" te willen voeren tegen Israël. Het dreigement van de Al Qassam-brigades komt een jaar na de bloedige aanval van 7 oktober op Israël, die de oorlog in de Palestijnse Gazastrook ontketende.
"Onze keuze is om de confrontatie voort te zetten in een uitputtingsslag die lang, pijnlijk en duur zal zijn voor de vijand", aldus een woordvoerder van de brigades in een video-opname. Hij noemde de aanval van een jaar geleden een "preventieve aanval", gericht op het verijdelen van een Israëlisch plan voor "een grote aanval tegen het verzet in Gaza". De voorbereiding daarvan had volgens hem "de laatste stadia" bereikt.
De zegsman benadrukte ook de gevaren voor de 97 gijzelaars die inmiddels een jaar worden vastgehouden in Gaza. Van hen zijn 34 dood verklaard door het Israëlische leger. "Na de dood van vele vijandelijke gijzelaars door hun leger en hun regering, is voor de overgebleven gijzelaars de situatie erg moeilijk geworden, psychologisch en wat hun gezondheid betreft. De risico's voor hen nemen met de dag toe."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
3 uur geleden