Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Milieugroeperingen blokkeren Britse olieterminals

Milieugroeperingen blokkeren Britse olieterminals

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Verschillende milieugroeperingen hebben olieterminals van BP, ExxonMobil en Esso in het Verenigd Koninkrijk geblokkeerd. Daarmee protesteren zij tegen het beleid van de Britse regering die aangaf meer fossiele brandstoffen te willen gaan winnen.

Premier Boris Johnson zei eerder dat hij boringen in de Noordzee wil aanmoedigen om daarmee de binnenlandse olie- en aardgasproductie te verhogen. Het Verenigd Koninkrijk wil voor zijn energievoorziening minder afhankelijk worden van het buitenland. Zeker na de schokgolf op de energiemarkt na de Russische invasie in Oekraïne.

Actiegroep Extinction Rebellion voert actie bij een drietal oliefaciliteiten. De groepering verwijst naar eerdere uitlatingen door het Internationaal Energieagentschap, dat heeft gezegd dat er geen nieuwe investeringen in olie, gas en kolen mogen worden gedaan om de klimaatcrisis aan te pakken.

Actie

De Britse tak van ExxonMobil zei dat het tijdelijk activiteiten heeft opgeschort bij zijn brandstofterminals in Hythe, Birmingham, Purfleet en West-Londen, waar de protesten plaatsvinden. Demonstranten van Extinction Rebellion gebruikten onder andere boten voor de blokkades. Een woordvoerder zei dat de protesten zouden doorgaan zolang de groep over de middelen beschikte.

Bij andere installaties werd eerder ook actie gevoerd. Leden van een bredere coalitie van demonstranten, bekend als Just Stop Oil, gingen eerder op de weg zitten om te verhinderen dat vrachtwagens konden vertrekken. Anderen klommen bovenop olietankers, waaronder meer dan dertig jongeren bij de Navigator Oil Terminal in Thurrock. De politie van Essex zei dat ze zes mensen in Thurrock hadden gearresteerd.

Energiezekerheid

Het Verenigd Koninkrijk publiceert mogelijk volgende week al zijn strategie voor energiezekerheid. Verwacht wordt dat het zich zal richten op energiebronnen van eigen bodem, zoals offshore windenergie, zonne-energie en kernenergie.

Een actie van Extinction Rebellion in het Belgische Gent werd eerder "in onderling overleg" gestopt. De milieubeweging blokkeerde sinds vrijdagochtend de toegang tot de haven uit protest tegen het gebruik van fossiele brandstoffen, vaak uit Rusland. Het protest richtte zich tegen bedrijven in de haven en de stad Gent, die een "matig ambitieus" klimaatplan nastreeft. Het is niet de eerste keer dat Extinction Rebellion actievoert in de Gentse haven. Eind februari werd ook al eens actiegevoerd aan de kolenterminal.

Meer uit Financieel

Google-moeder Alphabet investeert fors meer in AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.

5 uur geleden
Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

6 uur geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

7 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

9 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

10 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

10 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

11 uur geleden