Microsoft en Nintendo sluiten deal over spel Call of Duty
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Microsoft heeft een deal gesloten met het Japanse gamesconcern Nintendo over het spel Call of Duty. Dat zal de komende tien jaar beschikbaar worden voor Nintendo-spelcomputers. Bovendien verschijnen nieuwe spellen uit die reeks op dezelfde dag als de versies voor Microsofts spelcomputer Xbox. De deal geldt alleen als Microsoft Activision Blizzard, dat Call of Duty maakt, mag overnemen.
Met de deal wil Microsoft laten zien dat de overname van gamesbedrijf Activision Blizzard niet leidt tot minder concurrentie in de sector. Die aankoop, waar de Xbox-maker 69 miljard dollar voor overheeft, is nog allerminst zeker. De Amerikaanse toezichthouder FTC wil die via de rechter tegenhouden, terwijl de Britse waakhond al heeft gezegd dat de keuze voor consumenten erdoor wordt verminderd. Ook de Europese Commissie is bezig met een diepgravend onderzoek, waar in de komende maanden een beslissing uit moet komen.
Eerder zei Microsoft ook al Call of Duty beschikbaar te willen maken voor andere platformen. Maar Sony, de maker van de PlayStation-spelcomputer, schaarde zich toch bij de critici van de deal. De PlayStation is de grootste concurrent van de Xbox. Nintendo's belangrijkste spelcomputer de Switch is meer gericht op mensen die af en toe een spelletje spelen dan op de fanatieke gamers.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
6 uur geleden