Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Microsoft en Nintendo sluiten deal over spel Call of Duty

Microsoft en Nintendo sluiten deal over spel Call of Duty

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techbedrijf Microsoft heeft een deal gesloten met het Japanse gamesconcern Nintendo over het spel Call of Duty. Dat zal de komende tien jaar beschikbaar worden voor Nintendo-spelcomputers. Bovendien verschijnen nieuwe spellen uit die reeks op dezelfde dag als de versies voor Microsofts spelcomputer Xbox. De deal geldt alleen als Microsoft Activision Blizzard, dat Call of Duty maakt, mag overnemen.

Met de deal wil Microsoft laten zien dat de overname van gamesbedrijf Activision Blizzard niet leidt tot minder concurrentie in de sector. Die aankoop, waar de Xbox-maker 69 miljard dollar voor overheeft, is nog allerminst zeker. De Amerikaanse toezichthouder FTC wil die via de rechter tegenhouden, terwijl de Britse waakhond al heeft gezegd dat de keuze voor consumenten erdoor wordt verminderd. Ook de Europese Commissie is bezig met een diepgravend onderzoek, waar in de komende maanden een beslissing uit moet komen.

Eerder zei Microsoft ook al Call of Duty beschikbaar te willen maken voor andere platformen. Maar Sony, de maker van de PlayStation-spelcomputer, schaarde zich toch bij de critici van de deal. De PlayStation is de grootste concurrent van de Xbox. Nintendo's belangrijkste spelcomputer de Switch is meer gericht op mensen die af en toe een spelletje spelen dan op de fanatieke gamers.

Meer uit Financieel

Intesa mengt zich in overnamestrijd rond oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.

22 minuten geleden
CNV hekelt afschaffing compensatie ontslagvergoeding zieken

UTRECHT (ANP) - Tienduizenden langdurig zieken dreigen hun ontslagvergoeding mis te lopen door maatregelen van het kabinet-Jetten. Daarvoor waarschuwt vakbond CNV. De bond hekelt de kabinetskeuze om werkgevers niet meer te gaan compenseren als ze een transitievergoeding moeten betalen aan medewerkers die na twee jaar ziekte ontslag krijgen. Gedupeerden lopen daardoor gemiddeld 17.000 euro mis, becijfert CNV.

25 minuten geleden
Olieprijzen hard omhoog door geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen maandagochtend hard omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Israël heeft militaire doelwitten in Iran aangevallen na Iraanse raketaanvallen op Israël. Daarmee is er weer onzekerheid ontstaan over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten en een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut gaat telefoonabonnementen aanbieden

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.

2 uur geleden
Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

15 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

16 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

17 uur geleden