
Mick Schumacher rijdt in Ferrari van vader over Mugello
MUGELLO (ANP) - Mick Schumacher heeft voorafgaand aan de Grote Prijs van Toscane in de Formule 1 een rondje gereden in de Ferrari waarmee zijn vader Michael in 2004 de wereldtitel pakte. De 21-jarige Schumacher junior, momenteel de leider in het klassement van de Formule 2, mocht in de rode F2004 stappen. Zijn vader veroverde daar 16 jaar geleden zijn zevende en laatste wereldtitel mee.
Voor Ferrari was de GP van Toscane op het circuit van Mugello de duizendste race in de Formule 1. Ter ere van dat jubileum haalde Ferrari de F2004 van stal. Schumacher, vorige week op Monza winnaar van de hoofdrace in de Formule 2, mocht de bolide besturen. "Ongelooflijk om als tweede generatie in deze auto te kunnen rijden", zei de jonge Duitser. "Het is een eer. Ik had nog wel een paar rondjes willen doen. Er gaan zoveel emoties door me heen."
Schumacher heeft in het klassement acht punten voorsprong op de Brit Callum Ilott, met nog zes races te gaan. De Duitser behoort tot het opleidingsprogramma van Ferrari en hoopt op promotie naar de Formule 1.
Meer uit Sport
WIJSTER (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft in Drenthe de Europese titel gewonnen. De 30-jarige Fransman was na 199,8 kilometer de beste op de Col du VAM. Hij bleef na een aanvankelijke solo in de sprint bergop de Belg Wout van Aert en de Nederlander Olav Kooij, twee ploeggenoten van de Franse renner bij Jumbo-Visma, nipt voor.
39 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft de 1000 meter gewonnen bij de NK Shorttrack in Leeuwarden. Het is haar tweede titel dit weekend, nadat ze zaterdag ook al de sterkste was op de 1500 meter. Op de 500 meter werd ze tweede.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton verwacht dat zijn ploeg Mercedes de komende zes maanden voor de grootste uitdaging in de Formule 1 komt te staan. Hamilton, die zondag in de Grote Prijs van Japan als vijfde eindigde, zei dat er grote veranderingen zullen moeten komen om met Mercedes weer mee te kunnen draaien in de top.
3 uur geledenGREATER NOIDA (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van India in de MotoGP gewonnen. De Italiaan, die vanaf pole vertrok, bleef de Spanjaard Jorge MartÃn en de Fransman Fabio Quartararo voor. Regerend wereldkampioen en WK-leider Francesco Bagnaia kwam in de veertiende ronde ten val en finishte niet.
5 uur geledenGREATER NOIDA (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh heeft bij de Grote Prijs van India de zesde plek behaald in de Moto2-klasse. Die klassering leverde Van den Goorbergh voor het eerst WK-punten op. Bo Bendsneyder kwam niet verder dan de 18e plek in India.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Ethiopische atlete Tigist Assefa heeft in Berlijn een wereldrecord op de marathon gelopen. Assefa realiseerde een sensationele tijd van 2.11.53. Daarmee was ze ruim 2 minuten sneller dan de oude toptijd. Die stond op naam van Brigid Kosgei, de Keniaanse die bij de marathon van Chicago in 2019 op 2.14.04 uitkwam.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Eliud Kipchoge heeft zijn favorietenrol in de marathon van Berlijn waargemaakt. Een wereldrecord zat er dit jaar niet in, maar de Keniaan zegevierde voor de vijfde keer in de Duitse hoofdstad. Met zijn tijd van 2.02.42 bleef hij boven zijn mondiale toptijd over 42,195 kilometer van 2 uur, 1 minuut en 9 seconden.
7 uur geleden