Mick Schumacher rijdt in Ferrari van vader over Mugello
MUGELLO (ANP) - Mick Schumacher heeft voorafgaand aan de Grote Prijs van Toscane in de Formule 1 een rondje gereden in de Ferrari waarmee zijn vader Michael in 2004 de wereldtitel pakte. De 21-jarige Schumacher junior, momenteel de leider in het klassement van de Formule 2, mocht in de rode F2004 stappen. Zijn vader veroverde daar 16 jaar geleden zijn zevende en laatste wereldtitel mee.
Voor Ferrari was de GP van Toscane op het circuit van Mugello de duizendste race in de Formule 1. Ter ere van dat jubileum haalde Ferrari de F2004 van stal. Schumacher, vorige week op Monza winnaar van de hoofdrace in de Formule 2, mocht de bolide besturen. "Ongelooflijk om als tweede generatie in deze auto te kunnen rijden", zei de jonge Duitser. "Het is een eer. Ik had nog wel een paar rondjes willen doen. Er gaan zoveel emoties door me heen."
Schumacher heeft in het klassement acht punten voorsprong op de Brit Callum Ilott, met nog zes races te gaan. De Duitser behoort tot het opleidingsprogramma van Ferrari en hoopt op promotie naar de Formule 1.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
48 minuten geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
9 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
14 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
15 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
20 uur geleden