Mexico stuurt marineschepen met voedsel en medicijnen naar Cuba
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico stuurt twee marineschepen met voedsel en medische benodigdheden naar Cuba, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. De schepen varen zondag de haven van Veracruz in de Golf van Mexico uit, met aan boord spuiten, zuurstoftanks en maskers, evenals melk, blikjes tonijn, bonen, meel, bakolie en benzine.
De aangekondigde zendingen passen in Mexico's beleid van "internationale solidariteit", zei het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat tevens beloofde Latijns-Amerikaanse en Caribische landen te blijven helpen bij de aanpak van de Covid-19-pandemie.
De bekendmaking van de Mexicaanse missie kwam op dezelfde dag dat de Amerikaanse regering sancties aankondigde tegen de Cubaanse minister van Veiligheid en een speciale eenheid wegens hun vermeende rol bij het neerslaan van de antiregeringsprotesten die deze maand begonnen.
Latijns-Amerikaanse regeringen zijn langs ideologische lijnen verdeeld over de protesten in Cuba. Mexico, geleid door de linkse Andrés Manuel López Obrador, heeft de kant van de Cubaanse regering gekozen. Zo stelde López Obrador dat Amerikaanse economische sancties de belangrijkste oorzaak zijn van de onvrede onder de Cubaanse bevolking. Chili en Peru, landen met rechtse regeringen, hebben de Cubaanse regering juist opgeroepen om prodemocratische protesten toe te staan.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
13 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
13 minuten geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
57 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
1 uur geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
1 uur geleden