Mexico stuurt marineschepen met voedsel en medicijnen naar Cuba
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico stuurt twee marineschepen met voedsel en medische benodigdheden naar Cuba, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. De schepen varen zondag de haven van Veracruz in de Golf van Mexico uit, met aan boord spuiten, zuurstoftanks en maskers, evenals melk, blikjes tonijn, bonen, meel, bakolie en benzine.
De aangekondigde zendingen passen in Mexico's beleid van "internationale solidariteit", zei het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat tevens beloofde Latijns-Amerikaanse en Caribische landen te blijven helpen bij de aanpak van de Covid-19-pandemie.
De bekendmaking van de Mexicaanse missie kwam op dezelfde dag dat de Amerikaanse regering sancties aankondigde tegen de Cubaanse minister van Veiligheid en een speciale eenheid wegens hun vermeende rol bij het neerslaan van de antiregeringsprotesten die deze maand begonnen.
Latijns-Amerikaanse regeringen zijn langs ideologische lijnen verdeeld over de protesten in Cuba. Mexico, geleid door de linkse Andrés Manuel López Obrador, heeft de kant van de Cubaanse regering gekozen. Zo stelde López Obrador dat Amerikaanse economische sancties de belangrijkste oorzaak zijn van de onvrede onder de Cubaanse bevolking. Chili en Peru, landen met rechtse regeringen, hebben de Cubaanse regering juist opgeroepen om prodemocratische protesten toe te staan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
2 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
7 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
12 uur geleden