Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexico stuurt marineschepen met voedsel en medicijnen naar Cuba

Mexico stuurt marineschepen met voedsel en medicijnen naar Cuba

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico stuurt twee marineschepen met voedsel en medische benodigdheden naar Cuba, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. De schepen varen zondag de haven van Veracruz in de Golf van Mexico uit, met aan boord spuiten, zuurstoftanks en maskers, evenals melk, blikjes tonijn, bonen, meel, bakolie en benzine.

De aangekondigde zendingen passen in Mexico's beleid van "internationale solidariteit", zei het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat tevens beloofde Latijns-Amerikaanse en Caribische landen te blijven helpen bij de aanpak van de Covid-19-pandemie.

De bekendmaking van de Mexicaanse missie kwam op dezelfde dag dat de Amerikaanse regering sancties aankondigde tegen de Cubaanse minister van Veiligheid en een speciale eenheid wegens hun vermeende rol bij het neerslaan van de antiregeringsprotesten die deze maand begonnen.

Latijns-Amerikaanse regeringen zijn langs ideologische lijnen verdeeld over de protesten in Cuba. Mexico, geleid door de linkse Andrés Manuel López Obrador, heeft de kant van de Cubaanse regering gekozen. Zo stelde López Obrador dat Amerikaanse economische sancties de belangrijkste oorzaak zijn van de onvrede onder de Cubaanse bevolking. Chili en Peru, landen met rechtse regeringen, hebben de Cubaanse regering juist opgeroepen om prodemocratische protesten toe te staan.

Meer uit Buitenland

Oekraïne rekent op gevangenenruil met Rusland komende week

KYIV (ANP/AFP) - Een geplande uitwisseling van Russische en Oekraïense krijgsgevangenen begint "komende week", meldt Kyrylo Boedanov, hoofd van de Oekraïense defensie-inlichtingendienst, op sociale media. "De start van de repatriëringsactiviteiten op basis van de resultaten van de onderhandelingen in Istanbul is gepland voor komende week", aldus Boedanov.

24 minuten geleden
Lichamen van vrouw en baby gevonden in stadspark Rome

ROME (ANP/DPA) - In een stadspark in Rome zijn een dode vrouw en baby gevonden. Het is nog niet bekend of het om moeder en dochter gaat. De Italiaanse politie doet nader onderzoek.

1 uur geleden
Katz: krijgsmacht zal activistenschip op weg naar Gaza stoppen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft naar eigen zeggen de krijgsmacht (IDF) opdracht gegeven om te voorkomen dat een schip met activisten aan boord naar Gaza vaart. Een van de opvarenden is de Zweedse Greta Thunberg, vooral bekend als klimaatactivist. "We zullen proberen de belegering te beëindigen en humanitaire corridors naar Gaza te openen", heeft zij laten weten aan Al Jazeera.

2 uur geleden
Gazaanse hulpverleners melden opnieuw doden bij noodhulppunt

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Gazaanse hulpverleners verklaren dat vier doden zijn gevallen onder mensen die op weg waren naar een noodhulppunt. Israëlische militairen zouden op hen hebben geschoten. Het dodental ligt volgens nieuwszender Al Jazeera hoger, op minstens dertien.

2 uur geleden
Ganshoren herdenkt jongen die stierf bij politieachtervolging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In het Brusselse Ganshoren hebben honderden mensen een herdenking gehouden voor de 11-jarige jongen die werd doodgereden tijdens een politieachtervolging. Het ongeval vond daar maandag plaats.

3 uur geleden
Rusland begint nieuw offensief in regio Dnipropetrovsk

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zegt voor het eerst sinds de grootschalige invasie van Oekraïne te beginnen aan een offensief in de regio Dnipropetrovsk. Een tankeenheid is volgens het ministerie van Defensie aan de grens aangekomen en klaar om verder te trekken. Oekraïne heeft nog niet gereageerd.

4 uur geleden
Rusland: treinen met lichamen Oekraïners vertrekken zondagochtend

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat treinen met de lichamen van omgekomen Oekraïense militairen zondag aan het eind van de ochtend richting de grens vertrekken. Luitenant-generaal Aleksandr Zorin trekt bij het staatspersbureau TASS wel in twijfel of de uitwisseling van Oekraïense en Russische gesneuvelden deze week nog zal doorgaan.

5 uur geleden