Mexicaanse president laat heel veel gevangenen vrij
MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador heeft aangekondigd dat hij per decreet vóór half september heel veel gevangenen vervroegd vrijlaat.
Het gaat volgens hem om alle gevangenen die al meer dan tien jaar vastzitten in federale penitentiaire inrichtingen wegens niet ernstige delicten zonder dat er een definiteve veroordeling is geweest. Voorts worden alle gevangnenen die ouder zijn dan 75 jaar en geen halsmisdaden op hun geweten hebben, vervroegd vrijgelaten. Ook chronisch zieken die geen zware misdrijven hebben begaan en ouder zijn dan 65 jaar worden allemaal vrijgelaten.
Voorts zullen alle gevangenen in federale gevangenissen die kunnen aantonen dat ze tijdens hun detentie zijn gemarteld op vrije voeten komen. Het zal worden beoordeeld aan de hand van internationale richtlijnen over de opsporing en documentatie van foltering die in 1999 door de Verenigde Naties zijn geformuleerd. Het is nog onbekend hoeveel mensen door de maatregelen hun vrijheid terug kunnen krijgen.
In Mexico zitten bijna 215.000 mensen in gevangenissen, van wie er naar schatting circa 90.000 in voorrest zitten en soms zelfs na jaren nog steeds niet zijn veroordeeld in een proces. Ondanks de pandemie is het aantal gevangenen afgelopen jaar sterk gestegen. Er werden 14.000 meer mensen opgesloten en dat is volgens Mexicaanse media een triest jaarrecord. Wegens wantoestanden, geweld, ziekten, trage justitie en overbevolking wil López Obrador het aantal gevangenen terugdringen en het gevangeniswezen hervormen. Eerder sloot hij een aantal penitentiaire inrichtingen die werden gerund door particuliere ondernemingen wegens wantoestanden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
3 uur geleden