Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mexicaanse president laat heel veel gevangenen vrij

Mexicaanse president laat heel veel gevangenen vrij

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador heeft aangekondigd dat hij per decreet vóór half september heel veel gevangenen vervroegd vrijlaat.

Het gaat volgens hem om alle gevangenen die al meer dan tien jaar vastzitten in federale penitentiaire inrichtingen wegens niet ernstige delicten zonder dat er een definiteve veroordeling is geweest. Voorts worden alle gevangnenen die ouder zijn dan 75 jaar en geen halsmisdaden op hun geweten hebben, vervroegd vrijgelaten. Ook chronisch zieken die geen zware misdrijven hebben begaan en ouder zijn dan 65 jaar worden allemaal vrijgelaten.

Voorts zullen alle gevangenen in federale gevangenissen die kunnen aantonen dat ze tijdens hun detentie zijn gemarteld op vrije voeten komen. Het zal worden beoordeeld aan de hand van internationale richtlijnen over de opsporing en documentatie van foltering die in 1999 door de Verenigde Naties zijn geformuleerd. Het is nog onbekend hoeveel mensen door de maatregelen hun vrijheid terug kunnen krijgen.

In Mexico zitten bijna 215.000 mensen in gevangenissen, van wie er naar schatting circa 90.000 in voorrest zitten en soms zelfs na jaren nog steeds niet zijn veroordeeld in een proces. Ondanks de pandemie is het aantal gevangenen afgelopen jaar sterk gestegen. Er werden 14.000 meer mensen opgesloten en dat is volgens Mexicaanse media een triest jaarrecord. Wegens wantoestanden, geweld, ziekten, trage justitie en overbevolking wil López Obrador het aantal gevangenen terugdringen en het gevangeniswezen hervormen. Eerder sloot hij een aantal penitentiaire inrichtingen die werden gerund door particuliere ondernemingen wegens wantoestanden.

Meer uit Buitenland

Poolse oud-minister aangeklaagd om rol in onderzoek vliegramp

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.

3 uur geleden
VK gaat miljarden van Russische miljardair naar Oekraïne sturen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.

3 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vertrokken uit Noorwegen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.

3 uur geleden
Zeker 26 gewonden in Zaporizja na glijbomaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.

4 uur geleden
Louvre toch gedeeltelijk open ondanks staking

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.

4 uur geleden
Oekraïne claimt 90 procent van Koepjansk te hebben heroverd

KOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.

6 uur geleden
Louvre blijft langer dicht, staking medewerkers gaat door

PARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.

6 uur geleden