Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel verwacht 10.000 mensen uit Afghanistan te moeten halen

Merkel verwacht 10.000 mensen uit Afghanistan te moeten halen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel denkt dat Duitsland 10.000 mensen uit Afghanistan moet halen, zeggen bronnen vanuit haar partij CDU. Het zou gaan om onder meer mensenrechtenactivisten, advocaten en andere mensen die risico lopen nu de Taliban weer aan de macht zijn.

De bondskanselier wil ook dat Duitsland buurlanden van Afghanistan gaat ondersteunen om zo goed mogelijk vluchtelingen op te kunnen vangen. Momenteel zijn de Duitsers bezig met het evacueren van het ambassadepersoneel. De eerste veertig medewerkers zouden met een Amerikaanse vlucht naar het Qatarese Doha zijn gegaan en al zijn geland.

"Dit onderwerp gaat ons nog lang bezighouden", heeft Merkel volgens partijgenoten gezegd. "Dit zijn pijnlijke uren voor Afghanistan."

Ze denkt volgens de bronnen dat de situatie in Afghanistan deels is veroorzaakt door binnenlandse Amerikaanse politiek. Donald Trump kondigde het terugtrekken van de troepen aan toen hij president was en zijn opvolger Joe Biden heeft het plan doorgezet. Een einde maken aan de langste Amerikaanse oorlog was een belangrijk punt voor de presidenten.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

2 uur geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

5 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

5 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

5 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

7 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

8 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

8 uur geleden