Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel verwacht 10.000 mensen uit Afghanistan te moeten halen

Merkel verwacht 10.000 mensen uit Afghanistan te moeten halen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel denkt dat Duitsland 10.000 mensen uit Afghanistan moet halen, zeggen bronnen vanuit haar partij CDU. Het zou gaan om onder meer mensenrechtenactivisten, advocaten en andere mensen die risico lopen nu de Taliban weer aan de macht zijn.

De bondskanselier wil ook dat Duitsland buurlanden van Afghanistan gaat ondersteunen om zo goed mogelijk vluchtelingen op te kunnen vangen. Momenteel zijn de Duitsers bezig met het evacueren van het ambassadepersoneel. De eerste veertig medewerkers zouden met een Amerikaanse vlucht naar het Qatarese Doha zijn gegaan en al zijn geland.

"Dit onderwerp gaat ons nog lang bezighouden", heeft Merkel volgens partijgenoten gezegd. "Dit zijn pijnlijke uren voor Afghanistan."

Ze denkt volgens de bronnen dat de situatie in Afghanistan deels is veroorzaakt door binnenlandse Amerikaanse politiek. Donald Trump kondigde het terugtrekken van de troepen aan toen hij president was en zijn opvolger Joe Biden heeft het plan doorgezet. Een einde maken aan de langste Amerikaanse oorlog was een belangrijk punt voor de presidenten.

Meer uit Buitenland

Aantal slachtoffers ontvoering Nigeria weer naar boven bijgesteld

ABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.

28 minuten geleden
Vance: vredesplan moet Oekraïense soevereiniteit waarborgen

WASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.

2 uur geleden
Dodental overstromingen Vietnam loopt opnieuw verder op

HANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.

3 uur geleden
Marjorie Taylor Greene verlaat Huis van Afgevaardigden

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Republikeins congreslid Marjorie Taylor Greene verlaat op 5 januari het Huis van Afgevaardigden, laat zij weten in een verklaring op X. De aankondiging volgt op een conflict met de Amerikaanse president Donald Trump. Taylor Greene bekritiseerde Trump recent omdat hij zich lang verzette tegen de publicatie van documenten in de Epstein-affaire.

7 uur geleden
Klimaattop nadert einde zonder duidelijke doorbraken

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém is bijna voorbij, maar in de teksten die tot dusver naar buiten zijn gekomen en de reacties van onderhandelaars daarop zijn geen grote doorbraken te bespeuren. Laat op de avond (lokale tijd) zijn onderhandelaars nog wel met elkaar in gesprek op de COP30. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is bijvoorbeeld gaan praten met de voorzitter van de top, André Corrêa do Lago.

7 uur geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

13 uur geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

13 uur geleden