Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Merkel uit vertrouwen in beoogd opvolger ondanks slechte peilingen

Merkel uit vertrouwen in beoogd opvolger ondanks slechte peilingen

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel zegt vertrouwen te hebben in Armin Laschet, de kandidaat van haar conservatieve CDU-partij die haar moet opvolgen bij de verkiezingen in september. Merkel schuift zaterdag aan bij een campagnebijeenkomst van haar partij. De conservatieven zagen de voorsprong in de peilingen de laatste weken krimpen en het imago van kanselierskandidaat Laschet kreeg een flinke deuk tijdens de recente overstromingen in het westen van Duitsland.

Na de watersnood in juli werd Laschet lachend en kletsend gefilmd in de zwaar getroffen stad Erftstadt, terwijl op de voorgrond president Frank-Walter Steinmeier zijn medeleven uitsprak met de slachtoffers. Hierna moest Laschet zich publiekelijk verontschuldigen en uit een peiling onder 5000 ondervraagden bleek dat slechts 26 procent hem een goede crisismanager vond.

Het optreden van de nog populaire Merkel bij de bijeenkomst in Berlijn moet het aangetaste imago van Laschet helpen in aanloop naar de verkiezingen. Daarnaast moet de bijeenkomst de eenheid tonen binnen het conservatieve blok, waarin de CDU samenwerkt met zusterpartij CSU. Leider Markus Soeder van de CSU werd door Laschet verslagen in de verkiezingen voor de gezamenlijke kanselierskandidaat namens het blok CDU/CSU.

De verkiezingen zijn over vijf weken. In de peilingen staat het christendemocratische samenwerkingsverband nog vooraan, maar de sociaaldemocraten en de Groenen zitten hen op de hielen. De verkiezingen luiden ook het vertrek van de 67-jarige Merkel in, ze stopt na zestien jaar als bondskanselier.

Meer uit Buitenland

Russische huurlingengroep Wagner trekt zich terug uit Mali

BAMAKO (ANP/BELGA/RTR) - Het Russische huurlingenleger Wagner heeft aangekondigd zich terug te trekken uit het West-Afrikaanse land Mali. "We hebben onze taak volbracht en keren terug naar huis", zegt de groep in een verklaring.

25 minuten geleden
Trump vraagt hof om toestemming ontmanteling onderwijsministerie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft het Hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het ontmantelen van het ministerie van Onderwijs. Bij goedkeuring komt het onderwijsbeleid vrijwel volledig in handen van de staten en lokale schoolbesturen.

36 minuten geleden
Trump wil nu niet met Musk praten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil nu niet in gesprek met Elon Musk, een dag na hun publieke ruzie. Trump vertelde tegen de Amerikaanse nieuwszender ABC dat Musk graag met hem wil spreken, maar hij er zelf "nog niet klaar voor is".

1 uur geleden
Noorse gynaecoloog 21 jaar cel in voor 70 verkrachtingen

FROSTA (ANP/AFP) - Een Noorse gynaecoloog is vrijdag tot 21 jaar cel veroordeeld voor tientallen verkrachtingen van patiënten tijdens medische onderzoeken. De 55-jarige Arne Bye is in zeventig gevallen schuldig bevonden.

2 uur geleden
Amerikaan vrijgelaten uit Russische kliniek waar hij vastzat

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaan Joseph Tater, die in Rusland werd vastgehouden, heeft volgens staatspersbureau TASS het land verlaten. Hij werd in verband gebracht met baldadigheid en mishandeling van een politieagent, maar werd daarvoor niet meer vervolgd omdat hij een geestelijke stoornis zou hebben.

2 uur geleden
2 Maltezen schuldig aan leveren bom van beruchte moord journalist

VALLETTA (ANP/AFP) - Twee Maltese mannen zijn schuldig bevonden aan het leveren van de bom die in 2017 journalist Daphne Caruana Galizia doodde. Daarmee zijn nu vijf mensen veroordeeld voor de beruchte moord, die leidde tot grootschalige protesten en een politieke crisis op het eiland.

3 uur geleden
Hongarije verbiedt voor Pride lhbti-symbolen op overheidsgebouwen

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft het uitdragen van lhbti-symbolen als regenboogvlaggen op overheidsgebouwen verboden, vlak voor de start van de Pride in Boedapest.

3 uur geleden