
Merkel brengt eind van de maand driedaags bezoek aan Israël
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel brengt eind augustus een driedaags bezoek aan Israël. Ze houdt gesprekken met premier Naftali Bennett en ontmoet onder anderen president Yitzhak Herzog en buitenlandminister Yair Lapid. Merkel legt ook een krans bij het Yad Vashem Holocaustmonument in Jeruzalem.
Het is wellicht haar laatste officiële bezoek als regeringsleider, aangezien de 67-jarige Merkel in september na zestien jaar stopt als bondskanselier.
Israël kreeg half juni een nieuwe regering, gesteund door een lappendeken van partijen in het parlement. Daarmee is een eind gekomen aan het tijdperk-Netanyahu, die sinds 2009 ononderbroken aan de macht was.
Merkel feliciteerde Bennett bij aantreden. "Duitsland en Israël zijn verbonden door een unieke vriendschap die we verder willen verdiepen", zei ze destijds. "Duitsland zal zich met al zijn kracht voor de veiligheid van Israël en vrede in het Midden-Oosten inzetten."
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft een deel van de groep Arabische buitenlandministers die naar Ramallah zou afreizen uitgenodigd in de Jordaanse hoofdstad Amman. Dat meldt staatspersbureau Petra. De Israëlische regering weigerde de ministers zaterdag de toegang tot de stad op de Westelijke Jordaanoever omdat het om een "provocerende bijeenkomst" zou gaan.
34 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische oud-premier Ehud Barak denkt dat de oorlog in de Gazastrook alleen beëindigd kan worden met hulp van Arabische landen. Barak zei bij Buitenhof dat landen als Jordanië, Egypte en de Verenigde Arabische Emiraten een rol zouden kunnen spelen bij het opzetten van een nieuwe Palestijnse Autoriteit, zonder deelname van Hamas. Saudi-Arabië zou financieel moeten helpen.
56 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Rusland is opnieuw een brug ingestort, terwijl er een goederentrein overheen reed. Dit keer gebeurde het in de regio Koersk bij Oekraïne, zo maakten de lokale autoriteiten zondagochtend bekend via Telegram. In de nacht van zaterdag op zondag stortte in de grensregio Brjansk een brug over een spoorlijn in na vermeende sabotage, met zeker zeven doden als gevolg.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - In de Russische regio Brjansk zijn zeker zeven doden en 69 gewonden gevallen toen een deel van een brug over een spoorlijn instortte na een explosie. Daardoor ontspoorde een voorbijrijdende passagierstrein. De gouverneur van de aan Oekraïne grenzende regio heeft tegen het Russische staatspersbureau Interfax gezegd dat het om een aanslag gaat.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft na de overwinning van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League 559 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook kwamen twee mensen om het leven. 192 anderen raakten gewond tijdens de uit de hand gelopen feestelijkheden, melden Franse media.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de nominatie van techondernemer Jared Isaacman als topman van ruimtevaartorganisatie NASA in. Dat bevestigde het Witte Huis zaterdag na berichten in de media.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Het Israëlische leger heeft opnieuw het vuur geopend op een menigte Palestijnen bij een hulpdistributiepunt van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in de stad Rafah in Gaza. Volgens de Palestijnse organisatie Hamas vielen daarbij zeker 22 doden en 115 gewonden. De hulpdiensten in Gaza meldden eerder minstens tien doden.
5 uur geleden