Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenchef 'verontrust' na uitspraken Israël over Gaza

Mensenrechtenchef 'verontrust' na uitspraken Israël over Gaza

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk zegt "zeer verontrust" te zijn na een oproep van Israëlische topfunctionarissen aan Palestijnen om de Gazastrook te verlaten. "Het internationaal recht verbiedt gedwongen verplaatsingen van beschermde personen in of deportatie vanuit bezet gebied", aldus Türk in een verklaring.

De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten wijst erop dat 85 procent van de bevolking al is ontheemd. "Zij hebben het recht om terug te keren naar hun woningen", benadrukt hij. Eerder klonk al kritiek op de Israëlische uitspraken vanuit de Europese Unie en de Verenigde Staten.

Twee Israëlische ministers zeiden dat Israël de Palestijnse inwoners van de Gazastrook moet "aanmoedigen" te vertrekken. Een van hen pleitte voor een project om "emigratie naar landen over de hele wereld" mogelijk te maken. Ook verklaarden ze voorstander te zijn van de terugkeer van Israëlische kolonisten. Israël had decennialang nederzettingen in Gaza, maar trok zich in 2005 terug uit het dichtbevolkte gebied.

Hamas kwam na de Israëlische terugtrekking aan de macht in Gaza. De militante groepering is sinds oktober verwikkeld in een bloedige oorlog met Israël. De lokale gezondheidsautoriteiten in Gaza zeggen dat er meer dan 22.300 doden zijn gevallen. Israël maakt melding van ongeveer 1200 doden in eigen land.

Meer uit Buitenland

Trump wil nog niet zeggen of Verenigde Staten Iran gaan aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump wil nog niet zeggen of de Verenigde Staten Israël zullen helpen bij de aanvallen op Iran. "Misschien doe ik het, misschien ook niet", zei de Amerikaanse president tegen verslaggevers bij het Witte Huis. "Er is een groot verschil tussen nu en een week geleden."

30 minuten geleden
Deel Europarlement wil sancties tegen Israël wegens genocide Gaza

STRAATSBURG (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement vindt dat de Europese Commissie concrete acties tegen Israël moet ondernemen. Het land moet worden gestraft voor het plegen van genocide in Gaza, zeiden Europarlementariërs van de sociaaldemocraten, de liberale fractie Renew, de Groenen en de radicaal-linkse fractie woensdag in een debat in het Europees Parlement. Er moeten sancties komen, alle wapenleveranties aan Israël moeten worden stopgezet en het Associatieverdrag van de EU en Israël moet worden opgeschort.

39 minuten geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Teheran en omgeving

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft opnieuw doelen in de Iraanse hoofdstad Teheran aangevallen. De Israëlische krijgsmacht meldt op X dat ze militaire doelen aanvalt in de omgeving van Teheran. Ook meldt Al Jazeera dat bij een luchthaven in Karaj, ten westen van Teheran, explosies zijn gehoord.

1 uur geleden
In 10 jaar 175.000 mensen op Middellandse Zee gered, zeggen ngo's

BERLIJN (ANP/AFP) - In de afgelopen tien jaar hebben hulporganisaties meer dan 175.000 migranten op de Middellandse Zee gered. De 21 organisaties schatten dat bijna 29.000 mensen sinds 2015 zijn overleden tijdens de oversteek

1 uur geleden
Israël: we hebben 1100 doelen aangevallen sinds vrijdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische strijdkrachten melden dat ze in enkele dagen meer dan 1100 doelen in Iran hebben bestookt. "We hebben het Iraanse regime zware klappen toegebracht, waardoor ze zijn teruggedrongen naar centraal Iran. Ze richten zich nu op het afvuren van raketten vanuit de regio rond Isfahan", zei een woordvoerder van de krijgsmacht.

2 uur geleden
Iraniërs ontvluchten Teheran na nieuwe bombardementen

TEHERAN (ANP/RTR) - Na nieuwe Israëlische bombardementen is woensdag weer een uittocht van burgers op gang gekomen uit Teheran. Er ontstonden files toen mensen massaal probeerden de Iraanse hoofdstad te verlaten.

3 uur geleden
Rusland tegen VS: help Israël niet militair bij aanval Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van directe militaire steun aan Israël bij het aanvallen van Iran. Dergelijke Amerikaanse betrokkenheid kan de situatie in het Midden-Oosten verregaand destabiliseren, verklaarde onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media. Rusland staat volgens Rjabkov in contact met zowel Iran als Israël.

4 uur geleden