Meloni en andere leiders van de G7 spreken over Midden-Oosten
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni is woensdagmiddag gastvrouw op een speciale ontmoeting over het Midden-Oosten van leiders van de G7, het bondgenootschap van grote westerse industriële mogendheden. Italië is momenteel de voorzitter van de club. Meloni zei tegen haar kabinet dat ze de bijeenkomst zelf heeft belegd.
Meloni zei dat er "grote zorgen zijn over de jongste ontwikkelingen in de regio, onder meer door de Iraanse raketaanval op Israël en door de instabiliteit in Libanon". Ze wil dat de grens tussen Israël en Libanon wordt gestabiliseerd op basis van een resolutie die een VN-vredesmacht naar het gebied bracht. UNIFIL zit er sinds 1978 en heeft steeds meer taken gekregen ook met betrekking tot de beëindiging van de strijd tussen Israël en Hezbollah. UNIFIL houdt ter ondersteuning van het Libanese leger in het zuiden van Libanon de grensstreek in de gaten.
Er zijn eerder veel Nederlandse militairen bij UNIFIL betrokken geweest. Italië levert momenteel veel personeel aan de VN-macht. Meloni zou een sterker mandaat voor UNIFIL willen, maar ook overwegen de Italianen uit de VN-macht terug te trekken.
De G7 is een aanvankelijk op economische vraagstukken gerichte overleggroep van Canada, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië, Japan en de Verenigde Staten. De Europese Unie, voorheen de Europese Economische Gemeenschap, schuift sinds 1977 ook aan. De G7 heeft steeds meer gewicht gekregen als een westerse topconferentie, ook over politieke kwesties.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
4 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
22 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
1 uur geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
2 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
10 uur geleden