Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meloni en andere leiders van de G7 spreken over Midden-Oosten

Meloni en andere leiders van de G7 spreken over Midden-Oosten

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni is woensdagmiddag gastvrouw op een speciale ontmoeting over het Midden-Oosten van leiders van de G7, het bondgenootschap van grote westerse industriële mogendheden. Italië is momenteel de voorzitter van de club. Meloni zei tegen haar kabinet dat ze de bijeenkomst zelf heeft belegd.

Meloni zei dat er "grote zorgen zijn over de jongste ontwikkelingen in de regio, onder meer door de Iraanse raketaanval op Israël en door de instabiliteit in Libanon". Ze wil dat de grens tussen Israël en Libanon wordt gestabiliseerd op basis van een resolutie die een VN-vredesmacht naar het gebied bracht. UNIFIL zit er sinds 1978 en heeft steeds meer taken gekregen ook met betrekking tot de beëindiging van de strijd tussen Israël en Hezbollah. UNIFIL houdt ter ondersteuning van het Libanese leger in het zuiden van Libanon de grensstreek in de gaten.

Er zijn eerder veel Nederlandse militairen bij UNIFIL betrokken geweest. Italië levert momenteel veel personeel aan de VN-macht. Meloni zou een sterker mandaat voor UNIFIL willen, maar ook overwegen de Italianen uit de VN-macht terug te trekken.

De G7 is een aanvankelijk op economische vraagstukken gerichte overleggroep van Canada, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië, Japan en de Verenigde Staten. De Europese Unie, voorheen de Europese Economische Gemeenschap, schuift sinds 1977 ook aan. De G7 heeft steeds meer gewicht gekregen als een westerse topconferentie, ook over politieke kwesties.

Meer uit Buitenland

Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

45 minuten geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

2 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

6 uur geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

6 uur geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

14 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

14 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

15 uur geleden