Meloni en andere leiders van de G7 spreken over Midden-Oosten
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni is woensdagmiddag gastvrouw op een speciale ontmoeting over het Midden-Oosten van leiders van de G7, het bondgenootschap van grote westerse industriële mogendheden. Italië is momenteel de voorzitter van de club. Meloni zei tegen haar kabinet dat ze de bijeenkomst zelf heeft belegd.
Meloni zei dat er "grote zorgen zijn over de jongste ontwikkelingen in de regio, onder meer door de Iraanse raketaanval op Israël en door de instabiliteit in Libanon". Ze wil dat de grens tussen Israël en Libanon wordt gestabiliseerd op basis van een resolutie die een VN-vredesmacht naar het gebied bracht. UNIFIL zit er sinds 1978 en heeft steeds meer taken gekregen ook met betrekking tot de beëindiging van de strijd tussen Israël en Hezbollah. UNIFIL houdt ter ondersteuning van het Libanese leger in het zuiden van Libanon de grensstreek in de gaten.
Er zijn eerder veel Nederlandse militairen bij UNIFIL betrokken geweest. Italië levert momenteel veel personeel aan de VN-macht. Meloni zou een sterker mandaat voor UNIFIL willen, maar ook overwegen de Italianen uit de VN-macht terug te trekken.
De G7 is een aanvankelijk op economische vraagstukken gerichte overleggroep van Canada, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië, Japan en de Verenigde Staten. De Europese Unie, voorheen de Europese Economische Gemeenschap, schuift sinds 1977 ook aan. De G7 heeft steeds meer gewicht gekregen als een westerse topconferentie, ook over politieke kwesties.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
2 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
6 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
12 uur geleden