Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meloni en andere leiders van de G7 spreken over Midden-Oosten

Meloni en andere leiders van de G7 spreken over Midden-Oosten

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni is woensdagmiddag gastvrouw op een speciale ontmoeting over het Midden-Oosten van leiders van de G7, het bondgenootschap van grote westerse industriële mogendheden. Italië is momenteel de voorzitter van de club. Meloni zei tegen haar kabinet dat ze de bijeenkomst zelf heeft belegd.

Meloni zei dat er "grote zorgen zijn over de jongste ontwikkelingen in de regio, onder meer door de Iraanse raketaanval op Israël en door de instabiliteit in Libanon". Ze wil dat de grens tussen Israël en Libanon wordt gestabiliseerd op basis van een resolutie die een VN-vredesmacht naar het gebied bracht. UNIFIL zit er sinds 1978 en heeft steeds meer taken gekregen ook met betrekking tot de beëindiging van de strijd tussen Israël en Hezbollah. UNIFIL houdt ter ondersteuning van het Libanese leger in het zuiden van Libanon de grensstreek in de gaten.

Er zijn eerder veel Nederlandse militairen bij UNIFIL betrokken geweest. Italië levert momenteel veel personeel aan de VN-macht. Meloni zou een sterker mandaat voor UNIFIL willen, maar ook overwegen de Italianen uit de VN-macht terug te trekken.

De G7 is een aanvankelijk op economische vraagstukken gerichte overleggroep van Canada, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië, Japan en de Verenigde Staten. De Europese Unie, voorheen de Europese Economische Gemeenschap, schuift sinds 1977 ook aan. De G7 heeft steeds meer gewicht gekregen als een westerse topconferentie, ook over politieke kwesties.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

3 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

3 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

3 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

4 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

6 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

7 uur geleden