Melding over man op dak voor aanslag op Trump kwam niet aan
WASHINGTON (ANP/RTR) - De lokale politie probeerde de Secret Service voor de moordaanslag op de Amerikaanse oud-president Donald Trump tevergeefs te waarschuwen dat er een man met een geweer op een dak lag. Deze melding kwam niet aan bij de veiligheidsdienst. Dat heeft het waarnemend hoofd van de dienst Ronald Rowe vrijdag verklaard.
Volgens Rowe kreeg de Secret Service in de seconden voor de aanslag geen meldingen van de lokale politie door via het radiocommunicatiesysteem. Rowe liet eerder deze week al weten dat het misging met de communicatie tussen de lokale politie en de beveiligingsdienst.
Hij benadrukte dat de lokale politie niet verantwoordelijk is voor de aanslag op Trump tijdens een rally in Butler, Pennsylvania vorige maand. De voormalige president raakte daarbij gewond aan zijn oor. "De Secret Service neemt de volledige verantwoordelijkheid op zich voor de gebeurtenissen op de dag van de moordaanslag", verklaarde Rowe. Het waarnemend hoofd van de Secret Service beloofde veranderingen door te voeren.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
52 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.
3 uur geledenTAMPA/BAGDAD (ANP/RTR) - De strijdkrachten van de VS hebben naar eigen zeggen in een operatie die 23 dagen duurde 5700 gevangen genomen strijders van de terreurgroep Islamitische Staat (IS) overgebracht van Syrië naar Irak. Ze werden vastgehouden in plaatsen in Syrië die door Koerdische milities werden gedomineerd. Toen de Koerden zich terugtrokken, omdat het Syrische leger van president Ahmed al-Sharaa begin dit jaar succesvol in het offensief ging, vreesden de VS dat de strijders zouden ontsnappen en zich zouden hergroeperen.
3 uur geledenEL-FASHER (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigd van oorlogsmisdaden in El-Fasher. Zijn kantoor spreekt van een "golf van intens geweld, schokkend qua schaal en wreedheid" tijdens de inname van de stad in oktober. Daarbij zouden mogelijk ook misdaden tegen de menselijkheid zijn gepleegd.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Denon-vleugel van het Louvre heeft door een waterlek schade opgelopen. De wereldberoemde Mona Lisa hangt in dit deel van het Parijse museum, maar is gespaard gebleven. Een plafondschildering van Charles Meynier uit 1819 is wel beschadigd.
3 uur geleden