Meet Up Zeeuwse Watersnoodramp
MIDDELBURG - ZB Bibliotheek van Zeeland (ZB) en het Watersnoodmuseum organiseren een Meet Up over de Watersnoodramp Zeeland: 70 jaar herdenken en 70 jaar vooruitkijken. Vier sprekers belichten vier relevante invalshoeken over hoe de Zeeuwen zich verhouden tot het water. De Meet Up vindt plaats op woensdag 15 februari 2023 van 19.30 tot 21.15 uur in de ZB, Kousteensedijk 7 in Middelburg. Toegang is gratis. Aanmelden via dezb.nl.
Zeeland - land in Zee - kent een haat-liefdeverhouding met de zee. De zee, geliefd voor de natuur, de visserij en het toerisme. Maar berucht voor de dreiging van risico’s op overstromingen, ondanks de bescherming door de dijken. Onvergetelijk is de Watersnoodramp op 1 februari 1953 waar vele Zeeuwen het leven lieten en nog meer personen huis en haard moesten verlaten, vaak in het holst van de nacht. In 2023 herdenken we dat deze nachtmerrie 70 jaar geleden Zeeland trof.
Programma
De sprekers zijn:
• Jaap Schoof, oud-directeur van Watersnoodmuseum, hij blikt terug op de ramp.
• Marcel Matthijsse, Veiligheidsregio Zeeland, presenteert in hoeverre we zijn voorbereid op een nieuwe overstroming, welke draaiboeken liggen er klaar?
• Andreas Sterl, KNMI, schetst de scenario’s van toekomstige zeespiegelstijging met betrekking tot Walcheren.
• Merel Groot, actief bij de Jonge Klimaatbeweging, deelt haar visie namens jongeren. Welke agenda zien zij als prioriteit?
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden