Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer evacuaties in Libanon waar Israël doelen aanvalt

Meer evacuaties in Libanon waar Israël doelen aanvalt

BEIROET (ANP/DPA/RTR/AFP) - Israël heeft opnieuw mensen in Libanon opgeroepen om "onmiddellijk" te vluchten voor aanvallen die eraan staan te komen. Israël zegt doelen van Hezbollah te willen aanvallen. De krijgsmacht deed oproepen voor 37 plaatsen, bijna allemaal ten zuiden van de rivier de Litani. Er werden vrijdag in de loop van de dag meerdere aanvallen gemeld uit allerlei delen van het land, onder meer op een hoge Hezbollah-functionaris. Uit het land komen meer meldingen van Israëlische aanvallen.

De Israëlische krijgsmacht (IDF) claimt in de hoofdstad Beiroet de hoge Hezbollah-functionaris Mohammad Rashid Sakafi gedood te hebben. Hij was verantwoordelijk voor de communicatiesystemen van de organisatie, zegt de IDF.

De krijgsmacht heeft ook bevestigd dat straaljagers een grensovergang tussen Libanon en Syrië hebben aangevallen. Het ging om "infrastructurele doelen nabij de grensovergang Masnaa", zegt de IDF. Er zou een 3,5 kilometer lange tunnel van Libanon naar Syrië gelopen hebben, die gebruikt werd voor de toevoer van wapens. De afgelopen dagen zijn ook zo'n 310.000 mensen van Libanon naar Syrië gevlucht. Het gaat vooral om Syriërs die eerder juist naar Libanon gevlucht waren.

Ziekenhuis

Een ziekenhuis in de plaats Marjayoun werd volgens de leiding tijdelijk gesloten omdat op zo'n 5 meter van de ingang een inslag was door een Israëlische aanval. Directeur Mounes Klakesh zei dat niemand gewond is geraakt, maar dat het personeel tijdelijk weggeleid is tot er meer duidelijkheid is over hun veiligheid.

Hezbollah zegt dat in het zuiden van Beiroet teams van de burgerbescherming zijn aangevallen door Israëlische vliegtuigen. Dat zou gebeurd zijn terwijl ze bezig waren met het verwijderen van puin na een eerdere aanval. Daarbij is volgens Hezbollah een hulpverlener omgekomen.

Meer uit Buitenland

Regering Venezuela kondigt vrijlating van 116 gevangenen aan

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.

22 minuten geleden
Bareigenaar Zwitserland blijft vastzitten na dodelijke brand

CRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.

24 minuten geleden
Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

57 minuten geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

1 uur geleden
Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

2 uur geleden
Genocidezaak Myanmar begonnen bij Internationaal Gerechtshof

DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.

2 uur geleden
Duitsland wil banden met India verder aanhalen

AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.

3 uur geleden