Meer evacuaties in Libanon waar Israël doelen aanvalt
BEIROET (ANP/DPA/RTR/AFP) - Israël heeft opnieuw mensen in Libanon opgeroepen om "onmiddellijk" te vluchten voor aanvallen die eraan staan te komen. Israël zegt doelen van Hezbollah te willen aanvallen. De krijgsmacht deed oproepen voor 37 plaatsen, bijna allemaal ten zuiden van de rivier de Litani. Er werden vrijdag in de loop van de dag meerdere aanvallen gemeld uit allerlei delen van het land, onder meer op een hoge Hezbollah-functionaris. Uit het land komen meer meldingen van Israëlische aanvallen.
De Israëlische krijgsmacht (IDF) claimt in de hoofdstad Beiroet de hoge Hezbollah-functionaris Mohammad Rashid Sakafi gedood te hebben. Hij was verantwoordelijk voor de communicatiesystemen van de organisatie, zegt de IDF.
De krijgsmacht heeft ook bevestigd dat straaljagers een grensovergang tussen Libanon en Syrië hebben aangevallen. Het ging om "infrastructurele doelen nabij de grensovergang Masnaa", zegt de IDF. Er zou een 3,5 kilometer lange tunnel van Libanon naar Syrië gelopen hebben, die gebruikt werd voor de toevoer van wapens. De afgelopen dagen zijn ook zo'n 310.000 mensen van Libanon naar Syrië gevlucht. Het gaat vooral om Syriërs die eerder juist naar Libanon gevlucht waren.
Ziekenhuis
Een ziekenhuis in de plaats Marjayoun werd volgens de leiding tijdelijk gesloten omdat op zo'n 5 meter van de ingang een inslag was door een Israëlische aanval. Directeur Mounes Klakesh zei dat niemand gewond is geraakt, maar dat het personeel tijdelijk weggeleid is tot er meer duidelijkheid is over hun veiligheid.
Hezbollah zegt dat in het zuiden van Beiroet teams van de burgerbescherming zijn aangevallen door Israëlische vliegtuigen. Dat zou gebeurd zijn terwijl ze bezig waren met het verwijderen van puin na een eerdere aanval. Daarbij is volgens Hezbollah een hulpverlener omgekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.
3 uur geleden