Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer evacuaties in Libanon waar Israël doelen aanvalt

Meer evacuaties in Libanon waar Israël doelen aanvalt

BEIROET (ANP/DPA/RTR/AFP) - Israël heeft opnieuw mensen in Libanon opgeroepen om "onmiddellijk" te vluchten voor aanvallen die eraan staan te komen. Israël zegt doelen van Hezbollah te willen aanvallen. De krijgsmacht deed oproepen voor 37 plaatsen, bijna allemaal ten zuiden van de rivier de Litani. Er werden vrijdag in de loop van de dag meerdere aanvallen gemeld uit allerlei delen van het land, onder meer op een hoge Hezbollah-functionaris. Uit het land komen meer meldingen van Israëlische aanvallen.

De Israëlische krijgsmacht (IDF) claimt in de hoofdstad Beiroet de hoge Hezbollah-functionaris Mohammad Rashid Sakafi gedood te hebben. Hij was verantwoordelijk voor de communicatiesystemen van de organisatie, zegt de IDF.

De krijgsmacht heeft ook bevestigd dat straaljagers een grensovergang tussen Libanon en Syrië hebben aangevallen. Het ging om "infrastructurele doelen nabij de grensovergang Masnaa", zegt de IDF. Er zou een 3,5 kilometer lange tunnel van Libanon naar Syrië gelopen hebben, die gebruikt werd voor de toevoer van wapens. De afgelopen dagen zijn ook zo'n 310.000 mensen van Libanon naar Syrië gevlucht. Het gaat vooral om Syriërs die eerder juist naar Libanon gevlucht waren.

Ziekenhuis

Een ziekenhuis in de plaats Marjayoun werd volgens de leiding tijdelijk gesloten omdat op zo'n 5 meter van de ingang een inslag was door een Israëlische aanval. Directeur Mounes Klakesh zei dat niemand gewond is geraakt, maar dat het personeel tijdelijk weggeleid is tot er meer duidelijkheid is over hun veiligheid.

Hezbollah zegt dat in het zuiden van Beiroet teams van de burgerbescherming zijn aangevallen door Israëlische vliegtuigen. Dat zou gebeurd zijn terwijl ze bezig waren met het verwijderen van puin na een eerdere aanval. Daarbij is volgens Hezbollah een hulpverlener omgekomen.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

4 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

5 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

5 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

5 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

7 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

8 uur geleden