Meer evacuaties in Libanon waar Israël doelen aanvalt
BEIROET (ANP/DPA/RTR/AFP) - Israël heeft opnieuw mensen in Libanon opgeroepen om "onmiddellijk" te vluchten voor aanvallen die eraan staan te komen. Israël zegt doelen van Hezbollah te willen aanvallen. De krijgsmacht deed oproepen voor 37 plaatsen, bijna allemaal ten zuiden van de rivier de Litani. Er werden vrijdag in de loop van de dag meerdere aanvallen gemeld uit allerlei delen van het land, onder meer op een hoge Hezbollah-functionaris. Uit het land komen meer meldingen van Israëlische aanvallen.
De Israëlische krijgsmacht (IDF) claimt in de hoofdstad Beiroet de hoge Hezbollah-functionaris Mohammad Rashid Sakafi gedood te hebben. Hij was verantwoordelijk voor de communicatiesystemen van de organisatie, zegt de IDF.
De krijgsmacht heeft ook bevestigd dat straaljagers een grensovergang tussen Libanon en Syrië hebben aangevallen. Het ging om "infrastructurele doelen nabij de grensovergang Masnaa", zegt de IDF. Er zou een 3,5 kilometer lange tunnel van Libanon naar Syrië gelopen hebben, die gebruikt werd voor de toevoer van wapens. De afgelopen dagen zijn ook zo'n 310.000 mensen van Libanon naar Syrië gevlucht. Het gaat vooral om Syriërs die eerder juist naar Libanon gevlucht waren.
Ziekenhuis
Een ziekenhuis in de plaats Marjayoun werd volgens de leiding tijdelijk gesloten omdat op zo'n 5 meter van de ingang een inslag was door een Israëlische aanval. Directeur Mounes Klakesh zei dat niemand gewond is geraakt, maar dat het personeel tijdelijk weggeleid is tot er meer duidelijkheid is over hun veiligheid.
Hezbollah zegt dat in het zuiden van Beiroet teams van de burgerbescherming zijn aangevallen door Israëlische vliegtuigen. Dat zou gebeurd zijn terwijl ze bezig waren met het verwijderen van puin na een eerdere aanval. Daarbij is volgens Hezbollah een hulpverlener omgekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
33 minuten geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
1 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
6 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
7 uur geleden