Meer Deense grenscontroles na explosies bij ambassade Israël
KOPENHAGEN (ANP/BELGA/DPA) - Denemarken gaat het aantal controles aan de grens met buurlanden Zweden en Duitsland opschroeven, meldt de Deense politie zaterdag. Het besluit is genomen nadat twee handgranaten waren afgegaan in de buurt van de Israëlische ambassade in Kopenhagen afgelopen week. Ook vond deze week een schietincident plaats nabij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm.
"Helaas hebben recente ontwikkelingen duidelijk gemaakt dat de terreurdreiging in Denemarken reëel is", zegt de politie in een verklaring. Voor de explosies in Kopenhagen zijn twee jonge Zweden opgepakt, die verdacht worden van terrorisme.
De verscherpte grenscontroles betekenen onder meer dat er meer politie aanwezig zal zijn bij de Sontbrug die Zweden en Denemarken met elkaar verbindt, en dat auto's, treinen en veerboten die vanuit Zweden of Duitsland aankomen de komende tijd gecontroleerd worden. Volgens de politie gaat het om een tijdelijke maatregel.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
2 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
3 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
12 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
13 uur geleden