Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Deense grenscontroles na explosies bij ambassade Israël

Meer Deense grenscontroles na explosies bij ambassade Israël

KOPENHAGEN (ANP/BELGA/DPA) - Denemarken gaat het aantal controles aan de grens met buurlanden Zweden en Duitsland opschroeven, meldt de Deense politie zaterdag. Het besluit is genomen nadat twee handgranaten waren afgegaan in de buurt van de Israëlische ambassade in Kopenhagen afgelopen week. Ook vond deze week een schietincident plaats nabij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm.

"Helaas hebben recente ontwikkelingen duidelijk gemaakt dat de terreurdreiging in Denemarken reëel is", zegt de politie in een verklaring. Voor de explosies in Kopenhagen zijn twee jonge Zweden opgepakt, die verdacht worden van terrorisme.

De verscherpte grenscontroles betekenen onder meer dat er meer politie aanwezig zal zijn bij de Sontbrug die Zweden en Denemarken met elkaar verbindt, en dat auto's, treinen en veerboten die vanuit Zweden of Duitsland aankomen de komende tijd gecontroleerd worden. Volgens de politie gaat het om een tijdelijke maatregel.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

3 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

4 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

9 uur geleden