Meer Deense grenscontroles na explosies bij ambassade Israël
KOPENHAGEN (ANP/BELGA/DPA) - Denemarken gaat het aantal controles aan de grens met buurlanden Zweden en Duitsland opschroeven, meldt de Deense politie zaterdag. Het besluit is genomen nadat twee handgranaten waren afgegaan in de buurt van de Israëlische ambassade in Kopenhagen afgelopen week. Ook vond deze week een schietincident plaats nabij de Israëlische ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm.
"Helaas hebben recente ontwikkelingen duidelijk gemaakt dat de terreurdreiging in Denemarken reëel is", zegt de politie in een verklaring. Voor de explosies in Kopenhagen zijn twee jonge Zweden opgepakt, die verdacht worden van terrorisme.
De verscherpte grenscontroles betekenen onder meer dat er meer politie aanwezig zal zijn bij de Sontbrug die Zweden en Denemarken met elkaar verbindt, en dat auto's, treinen en veerboten die vanuit Zweden of Duitsland aankomen de komende tijd gecontroleerd worden. Volgens de politie gaat het om een tijdelijke maatregel.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
7 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
11 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
12 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
13 uur geleden