Meer dan 10.000 kinderen gedood in bijna 100 dagen strijd in Gaza
GAZA (ANP) - In de strijd van Israël tegen de Palestijnse beweging Hamas in de Gazastrook zijn in bijna honderd dagen van oorlog meer dan 10.000 kinderen gedood, meldt de Palestijnse gezondheidsautoriteit volgens de hulporganisatie Save the Children. Duizenden worden bovendien vermist. Er zijn meer dan 23.200 doden en circa 59.000 gewonden gevallen.
De Israëlische beschietingen en bombardementen doden gemiddeld 250 Palestijnen per dag in Gaza, volgens de hulporganisatie Oxfam Novib. In geen enkel gewapend conflict van de afgelopen tijd stierven op een dag zoveel mensen. De sinds 2007 opeengepakte en opgesloten bevolking van de Gazastrook telt naar schatting 2,3 miljoen inwoners, van wie bijna de helft minderjarig is. Sinds 7 oktober wordt de strook hevig door Israël gebombardeerd.
Veel gewonde kinderen zijn voor het leven verminkt. Volgens cijfers van VN-organisaties hebben zeker duizend kinderen een of beide benen verloren. De meeste Palestijnen in de Gazastrook, 1,9 miljoen mensen, zijn van huis verdreven.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.
37 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif begint woensdag met een vier dagen durend bezoek aan Saudi-Arabië, Qatar en Turkije, terwijl wordt gespeculeerd over nieuwe Iraans-Amerikaanse vredesonderhandelingen in Pakistan. Sharif treedt op als een belangrijke bemiddelaar tussen de twee landen in oorlog.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt dit jaar nog eens minstens 120.000 drones naar Oekraïne om te helpen de Russische invasietroepen af te weren. De aankondiging komt voor nieuw overleg van de bondgenoten van Oekraïne over het inzamelen van militaire hulp voor het land. Ze moeten zich niet laten afleiden door de oorlog in het Midden-Oosten, onderstreepte de Britse defensieminister John Healey.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea is bezig met een "zeer ernstige uitbreiding" van zijn vermogen om kernwapens te produceren, waarschuwt de chef van de VN-atoomwaakhond Rafael Grossi. Volgens hem nemen de activiteiten bij een reactor die wordt gebruikt om uranium te verrijken snel toe.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse staatsburger Mahdieh Esfandiari is na vrijlating uit een Franse gevangenis teruggekeerd naar Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. Het nieuws komt een week nadat Iran twee Fransen liet gaan.
4 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.
6 uur geleden