Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 10.000 kinderen gedood in bijna 100 dagen strijd in Gaza

Meer dan 10.000 kinderen gedood in bijna 100 dagen strijd in Gaza

GAZA (ANP) - In de strijd van Israël tegen de Palestijnse beweging Hamas in de Gazastrook zijn in bijna honderd dagen van oorlog meer dan 10.000 kinderen gedood, meldt de Palestijnse gezondheidsautoriteit volgens de hulporganisatie Save the Children. Duizenden worden bovendien vermist. Er zijn meer dan 23.200 doden en circa 59.000 gewonden gevallen.

De Israëlische beschietingen en bombardementen doden gemiddeld 250 Palestijnen per dag in Gaza, volgens de hulporganisatie Oxfam Novib. In geen enkel gewapend conflict van de afgelopen tijd stierven op een dag zoveel mensen. De sinds 2007 opeengepakte en opgesloten bevolking van de Gazastrook telt naar schatting 2,3 miljoen inwoners, van wie bijna de helft minderjarig is. Sinds 7 oktober wordt de strook hevig door Israël gebombardeerd.

Veel gewonde kinderen zijn voor het leven verminkt. Volgens cijfers van VN-organisaties hebben zeker duizend kinderen een of beide benen verloren. De meeste Palestijnen in de Gazastrook, 1,9 miljoen mensen, zijn van huis verdreven.

Meer uit Buitenland

Persbureau: Pakistaanse bemiddelaar weer onderweg naar Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.

20 minuten geleden
Polen ontbiedt Israëlische vertegenwoordiger om Gaza-flotilla

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.

24 minuten geleden
Rusland stuurt tijdens oefening nucleaire munitie naar Belarus

MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.

1 uur geleden
Filipijnse regering geeft opdracht voor arrestatie ICC-verdachte

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.

2 uur geleden
Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

6 uur geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

8 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

10 uur geleden