Meer dan 10.000 kinderen gedood in bijna 100 dagen strijd in Gaza
GAZA (ANP) - In de strijd van Israël tegen de Palestijnse beweging Hamas in de Gazastrook zijn in bijna honderd dagen van oorlog meer dan 10.000 kinderen gedood, meldt de Palestijnse gezondheidsautoriteit volgens de hulporganisatie Save the Children. Duizenden worden bovendien vermist. Er zijn meer dan 23.200 doden en circa 59.000 gewonden gevallen.
De Israëlische beschietingen en bombardementen doden gemiddeld 250 Palestijnen per dag in Gaza, volgens de hulporganisatie Oxfam Novib. In geen enkel gewapend conflict van de afgelopen tijd stierven op een dag zoveel mensen. De sinds 2007 opeengepakte en opgesloten bevolking van de Gazastrook telt naar schatting 2,3 miljoen inwoners, van wie bijna de helft minderjarig is. Sinds 7 oktober wordt de strook hevig door Israël gebombardeerd.
Veel gewonde kinderen zijn voor het leven verminkt. Volgens cijfers van VN-organisaties hebben zeker duizend kinderen een of beide benen verloren. De meeste Palestijnen in de Gazastrook, 1,9 miljoen mensen, zijn van huis verdreven.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
9 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
10 uur geleden