Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 10.000 kinderen gedood in bijna 100 dagen strijd in Gaza

Meer dan 10.000 kinderen gedood in bijna 100 dagen strijd in Gaza

GAZA (ANP) - In de strijd van Israël tegen de Palestijnse beweging Hamas in de Gazastrook zijn in bijna honderd dagen van oorlog meer dan 10.000 kinderen gedood, meldt de Palestijnse gezondheidsautoriteit volgens de hulporganisatie Save the Children. Duizenden worden bovendien vermist. Er zijn meer dan 23.200 doden en circa 59.000 gewonden gevallen.

De Israëlische beschietingen en bombardementen doden gemiddeld 250 Palestijnen per dag in Gaza, volgens de hulporganisatie Oxfam Novib. In geen enkel gewapend conflict van de afgelopen tijd stierven op een dag zoveel mensen. De sinds 2007 opeengepakte en opgesloten bevolking van de Gazastrook telt naar schatting 2,3 miljoen inwoners, van wie bijna de helft minderjarig is. Sinds 7 oktober wordt de strook hevig door Israël gebombardeerd.

Veel gewonde kinderen zijn voor het leven verminkt. Volgens cijfers van VN-organisaties hebben zeker duizend kinderen een of beide benen verloren. De meeste Palestijnen in de Gazastrook, 1,9 miljoen mensen, zijn van huis verdreven.

Meer uit Buitenland

Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

46 minuten geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

1 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

2 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

2 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

4 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

4 uur geleden