Meer dan 10.000 kinderen gedood in bijna 100 dagen strijd in Gaza
GAZA (ANP) - In de strijd van Israël tegen de Palestijnse beweging Hamas in de Gazastrook zijn in bijna honderd dagen van oorlog meer dan 10.000 kinderen gedood, meldt de Palestijnse gezondheidsautoriteit volgens de hulporganisatie Save the Children. Duizenden worden bovendien vermist. Er zijn meer dan 23.200 doden en circa 59.000 gewonden gevallen.
De Israëlische beschietingen en bombardementen doden gemiddeld 250 Palestijnen per dag in Gaza, volgens de hulporganisatie Oxfam Novib. In geen enkel gewapend conflict van de afgelopen tijd stierven op een dag zoveel mensen. De sinds 2007 opeengepakte en opgesloten bevolking van de Gazastrook telt naar schatting 2,3 miljoen inwoners, van wie bijna de helft minderjarig is. Sinds 7 oktober wordt de strook hevig door Israël gebombardeerd.
Veel gewonde kinderen zijn voor het leven verminkt. Volgens cijfers van VN-organisaties hebben zeker duizend kinderen een of beide benen verloren. De meeste Palestijnen in de Gazastrook, 1,9 miljoen mensen, zijn van huis verdreven.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
46 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
1 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
8 uur geleden