Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev: verraders moeten wegrotten, maar liever terugkeer Russen

Medvedev: verraders moeten wegrotten, maar liever terugkeer Russen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oud-president Dmitri Medvedev stelt dat verraders van Rusland moeten "rotten in de kerkers en sterven in de gevangenis", maar dat het "nuttiger" is voor Rusland om landgenoten terug te halen. Hij reageert daarmee op de grote gevangenenruil tussen Rusland en het Westen.

Hij verwelkomt de vrijlating van Russen die "hebben gewerkt voor het vaderland" in een bericht op Telegram. "En laat de verraders nu koortsachtig nieuwe namen kiezen en zich actief vermommen onder getuigenbeschermingsprogramma's", schrijft Medvedev verder. De oud-president is tegenwoordig het plaatsvervangend hoofd van de Russische Veiligheidsraad.

Rusland krijgt tien Russen, onder wie twee minderjarigen, terug. Zij zaten in Duitsland, Slovenië, Noorwegen, Polen en de Verenigde Staten. Rusland heeft in ruil zestien gevangenen vrijgelaten. Deze groep bestaat uit onder anderen Russische dissidenten, Amerikanen en Duitsers.

Meer uit Buitenland

Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

20 minuten geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

27 minuten geleden
Eerste door VS uitgewezen personen aangekomen in Sierra Leone

FREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.

29 minuten geleden
Hof Filipijnen houdt uitvoering ICC-arrestatiebevel niet tegen

MANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.

1 uur geleden
Warm welkom in Polen voor nieuwe Hongaarse leider Magyar

WARSCHAU (ANP/DPA/AFP/RTR) - De nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar is in Polen met ceremonieel vertoon ontvangen door zijn ambtgenoot Donald Tusk. Magyar versloeg vorige maand bij verkiezingen de langzittende leider Viktor Orbán en brengt nu zijn eerste bezoek aan het buitenland.

1 uur geleden
NAVO-landen willen geen vast percentage aan Oekraïnesteun leveren

BRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.

1 uur geleden
Opvarenden flotilla naar Ashdod gebracht

DEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden