Media: gestolen Dacische helm illegaal uit Roemenië naar Assen
BOEKAREST (ANP) - De uit het Drents Museum in Assen gestolen gouden Dacische helm en armbanden zijn illegaal Roemenië uit gebracht. Dat blijkt uit de eerste conclusie van het controleorgaan van de premier na onderzoek bij het ministerie van Cultuur, melden Roemeense media zoals de site Digi24.ro.
Volgens de wet kunnen erfgoedobjecten worden uitgeleend, maar moet de organisatie van het transport worden goedgekeurd door de overheid. Premier Marcel Ciolacu zegt dat er geen vergunning is voor het verwijderen van Dacische voorwerpen uit het land voor de tentoonstelling in Nederland. Voor exposities in bijvoorbeeld Rome en Lissabon waren er wel overheidsbesluiten afgegeven.
De minister van Binnenlandse Zaken verklaarde dat er over de diefstal van de stukken uit het Drents Museum voortdurend communicatie is tussen de Roemeense en Nederlandse politie. Zij werken samen sinds de eerste uren na het misdrijf.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
4 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
13 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
22 uur geleden