Medeoprichter Google krijgt verblijfsvergunning in Nieuw-Zeeland
WELLINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Larry Page, de medeoprichter van Google en een van de rijkste mensen op aarde, heeft een verblijfsvergunning gekregen in Nieuw-Zeeland. Hij maakte gebruik van een regeling voor vermogende investeerders, bevestigt de immigratiedienst van het land, Immigration New Zealand.
Het investeerdersvisum van Page vereist dat hij in drie jaar tijd minstens 10 miljoen Nieuw-Zeelandse dollar (bijna 6 miljoen euro) moet kunnen investeren in het land. Dat zou voor de multimiljardair geen probleem moeten zijn. Page heeft volgens de Bloomberg Billionaires Index een vermogen van omgerekend bijna 104 miljard euro.
De immigratiedienst bevestigt zaterdag dat Page al in november vroeg om een verblijfsvergunning. Hij was toen niet in het land en daardoor kon zijn aanvraag in eerste instantie niet worden verwerkt. Page zou tijdens de pandemie met zijn gezin in de eilandstaat Fiji hebben gezeten. Nieuw-Zeeland kreeg naar verluidt op 11 januari het verzoek om het kind van de multimiljardair toe te laten om een medische behandeling te ondergaan.
Gesloten grenzen
Page en zijn kind arriveerden volgens nieuwssite Stuff een dag later met een luchtambulance in Nieuw-Zeeland. Daar ging de miljardair in quarantaine in een hotel en werd zijn kind opgenomen in het ziekenhuis. Toen de medeoprichter van Google eenmaal in Nieuw-Zeeland was, kon de immigratiedienst alsnog zijn visumaanvraag goedkeuren.
De komst van Page leidde in Nieuw-Zeeland nog tot vragen in het parlement. Parlementariërs wilden weten hoe het mogelijk was dat de miljardair werd toegelaten terwijl de grenzen grotendeels zijn gesloten vanwege de pandemie. Minister van Volksgezondheid Andrew Little zei dat sprake was van een medisch noodgeval en beklemtoonde dat alle regels zijn gevolgd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden