
Man vervolgd voor terrorisme bij Israëlische ambassade in Londen
LONDEN (ANP) - Een man wordt vervolgd voor terrorisme na een poging om de Israëlische ambassade in Londen binnen te dringen. De man had volgens de politie een wapen bij zich.
Agenten hielden de verdachte tegen toen hij maandagmiddag het terrein van de ambassade probeerde te betreden. Ze arresteerden de 33-jarige man en namen hem mee naar het bureau. Britse media melden dat hij twee messen bij zich had.
Tegen de man zijn drie aanklachten ingediend. Een gaat over het voorbereiden van terroristische daden en twee over het bezit van "een puntig of scherp voorwerp". De politie denkt niet dat er meer betrokkenen zijn en zet het onderzoek voort.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zegt dat zijn land klaar is om een mineralendeal met Oekraïne te ondertekenen, maar dat dit niet mogelijk is omdat Oekraïne op het laatste moment nog wijzigingen wil aanbrengen.
19 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een oudere man heeft in Kopenhagen de controle over zijn auto verloren en is op meerdere mensen ingereden. De politie heeft volgens Deense media bekendgemaakt dat er elf gewonden zijn, onder wie drie in kritieke toestand.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Jules Albert Wijdenbosch (83) is in Paramaribo overleden. Wijdenbosch trad in 1996 aan als president voor de Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse. Zijn termijn zou in 2001 aflopen, maar na aanhoudende protesten tegen zijn beleid kwamen er vervroegde verkiezingen op 25 mei 2000.
3 uur geledenPALERMO (ANP/AFP) - Komend weekend beginnen de Italiaanse autoriteiten met de berging van het superjacht dat vorig jaar voor de kust van Sicilië zonk. Op dat schip kwamen de Britse techmagnaat Mike Lynch en zes anderen om het leven.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft bevestigd dat de belangrijke grondstoffendeal met de Verenigde Staten bijna klaar is. De ondertekening vindt volgens hem mogelijk in de komende 24 uur plaats.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben begrip voor de blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook door Israël. Dat verklaarde een Amerikaanse vertegenwoordiger bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne en de Verenigde Staten staan op het punt een mineralenovereenkomst te sluiten, zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters, AFP en Bloomberg. De handtekeningen worden mogelijk woensdag al gezet.
5 uur geleden