Man opgepakt bij Trump-bijeenkomst in Californië om wapenbezit
COACHELLA VALLEY (ANP/RTR) - Voor een bijeenkomst van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump in de Amerikaanse staat Californië is zaterdag een man gearresteerd om wapenbezit. Bij een veiligheidscontrolepost bleek hij twee vuurwapens en een magazijn met een grote capaciteit bij zich te hebben, melden lokale autoriteiten zondag.
De 49-jarige man, een inwoner van Las Vegas, werd zonder incidenten in hechtenis genomen. "Het voorval had geen invloed op de veiligheid van voormalig president Trump of de aanwezigen bij het evenement", aldus de sheriff in een persbericht. De man werd later zaterdag vrijgelaten tegen een borgtocht van 5000 dollar, blijkt uit gevangenisgegevens.
Trump overleefde in juli een moordpoging, toen de kogel van een schutter zijn oor schampte tijdens een campagnebijeenkomst in Pennsylvania. In september werd een andere man aangeklaagd voor poging tot moord op Trump, nadat agenten van de Secret Service hem hadden betrapt op het verstoppen van een geweer bij Trumps golfbaan in Palm Beach.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
5 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
7 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
11 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
13 uur geleden