Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man opgepakt bij Trump-bijeenkomst in Californië om wapenbezit

Man opgepakt bij Trump-bijeenkomst in Californië om wapenbezit

COACHELLA VALLEY (ANP/RTR) - Voor een bijeenkomst van de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump in de Amerikaanse staat Californië is zaterdag een man gearresteerd om wapenbezit. Bij een veiligheidscontrolepost bleek hij twee vuurwapens en een magazijn met een grote capaciteit bij zich te hebben, melden lokale autoriteiten zondag.

De 49-jarige man, een inwoner van Las Vegas, werd zonder incidenten in hechtenis genomen. "Het voorval had geen invloed op de veiligheid van voormalig president Trump of de aanwezigen bij het evenement", aldus de sheriff in een persbericht. De man werd later zaterdag vrijgelaten tegen een borgtocht van 5000 dollar, blijkt uit gevangenisgegevens.

Trump overleefde in juli een moordpoging, toen de kogel van een schutter zijn oor schampte tijdens een campagnebijeenkomst in Pennsylvania. In september werd een andere man aangeklaagd voor poging tot moord op Trump, nadat agenten van de Secret Service hem hadden betrapt op het verstoppen van een geweer bij Trumps golfbaan in Palm Beach.

Meer uit Buitenland

New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

1 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

2 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

6 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

9 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

10 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

10 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

11 uur geleden