Man die zichzelf in brand stak noemt het extreme daad van protest
NEW YORK (ANP/AFP) - De man die zichzelf in brand stak bij de rechtbank van het Trump-proces in New York, heeft een uitvoerige verklaring op internet gepubliceerd. Op het Amerikaanse onlineplatform Substack spreekt hij over een "extreme daad van protest om de aandacht te vestigen op een dringende en belangrijke ontdekking."
De politie bevestigde dat het om Maxwell Azzarello gaat, geboren in 1987 en afkomstig uit Florida. Hij is in kritieke toestand.
Azzarello zelf zegt op Substack dat hij een onderzoeker is. Hij komt dan met een complottheorie: "We zijn het slachtoffer van een totalitaire zwendel, en onze eigen regering (samen met veel van hun bondgenoten) staat op het punt ons te treffen met een apocalyptische fascistische wereldcoup."
Pamfletten
Hoewel hij zichzelf in brand stak bij de rechtbank waar het eerste strafproces tegen de Amerikaanse ex-president wordt gehouden, lijkt zijn actie niet specifiek gericht tegen Trump of de rechtszaak. Voor zijn daad gooide Azzarello pamfletten met zijn samenzweringstheorie in de lucht, aldus de autoriteiten.
Het incident was in de buurt van een plek waar Trump-aanhangers protesteerden. De man hield zijn handen achter zijn hoofd toen hij in brand stond. Met een brandblusser werd het vuur gedoofd. De man werd vervolgens afgevoerd in een ambulance naar een ziekenhuis in de buurt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten gaan de rest van de nacht verder onderhandelen over het klimaatdoel voor 2040, laat een woordvoerder van de Deense delegatie weten. De landen zijn het nog niet eens over een akkoord om de uitstoot in 2040 met 90 procent te hebben teruggedrongen ten opzichte van 1990.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse voedselhulpprogramma voor minderbedeelden (SNAP) zal pas weer worden opgestart als de 'shutdown' voorbij is. Dat zegt president Donald Trump, die opnieuw naar de Democraten wijst als aanstichter van de politieke impasse in het land.
9 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/DPA) - Noord-Korea heeft sinds september zo'n 5000 militairen naar Rusland gestuurd. Dat zegt een Zuid-Koreaanse parlementariër na een briefing van de inlichtingendiensten in dat land. Het gaat om zogenoemde constructiegenies, bouwspecialisten, die Rusland moeten helpen met de "wederopbouw van infrastructuur". Ook zouden er tekenen zijn dat Noord-Korea meer militairen opleidt en zich voorbereidt om meer militairen te sturen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is een prioriteit voor de Europese Commissie en een "geopolitieke investering", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag. "De grootschalige invasie van Rusland in Oekraïne en de geopolitieke verschuivingen maken de argumenten voor uitbreiding overduidelijk." De Commissie wil echter geen concessies doen en biedt geen sluiproutes aan landen om toe te treden voordat aan alle eisen is voldaan, benadrukte Kallas op een persconferentie.
12 uur geledenNAIROBI (ANP) - Het is onvermijdelijk dat de gemiddelde opwarming van de aarde de 1,5 graad passeert. Daarmee is het meest ambitieuze streven uit het Klimaatakkoord van Parijs niet meer haalbaar. Veel klimaatwetenschappers kwamen al tot die conclusie, maar nu zegt ook het milieubureau van de VN (UNEP) het duidelijk in een rapport. Klimaatplannen van landen zijn een fractie beter geworden, maar ze kunnen niet voorkomen dat "op zijn minst tijdelijk" de 1,5 graad wordt overschreden.
12 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen zijn zeker veertig doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De krachtige storm zorgt voor hevige regenval en overstromingen, waardoor ongeveer 400.000 mensen ontheemd zijn geraakt.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil de financiële hulp voor Oekraïne volgend jaar met 3 miljard euro verhogen, zeggen bronnen rond de regering. Tot dusver is voor 2026 8,5 miljard euro uitgetrokken, maar Oekraïne zit in grote geldnood.
12 uur geleden