Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nick Reiner wordt aangeklaagd voor moord op zijn ouders

Nick Reiner wordt aangeklaagd voor moord op zijn ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner is in staat van beschuldiging gesteld voor de moord op zijn ouders, Rob en Michele Reiner. Dat heeft de openbaar aanklager volgens Amerikaanse media woensdag gemeld tijdens een korte zitting in Los Angeles. Nick Reiner was bij de zitting aanwezig.

De beschuldiging is verzwaard ten opzichte van de verdenking die hem eerder ten laste werd gelegd. De nieuwe aanklacht bevat ook een beschuldiging voor 'op de loer liggen', wat betekent dat Reiner doelbewust wachtte tot hij zijn slachtoffers kon aanvallen.

Mede door deze toevoeging kan Reiner tot een levenslange celstraf zonder vervroegde vrijlating worden veroordeeld of zelfs tot de doodstraf. Daarnaast staat in de aanklacht specifiek omschreven dat Nick Reiner zijn ouders bewust aanviel met een 'gevaarlijk en dodelijk wapen', namelijk een mes.

'Diepgaand verraad'

Volgens de openbaar aanklager is er sprake van "diepgaand verraad door iemand die wordt verdacht van de moord op twee mensen die hem vertrouwden en die van hem hielden". Nick Reiner is in staat van beschuldiging gesteld nadat een jury al het bewijs van de aanklager heeft gewogen en heeft geoordeeld of er genoeg bewijs is voor een rechtszaak. De jury heeft bevestigd dat dit het geval is.

Het is nog niet duidelijk wanneer de inhoudelijke behandeling start, maar de eerste sessie voorafgaand aan het proces is op 15 september. De openbaar aanklager maakt later bekend welke straf Nick Reiner wat hem betreft zou moeten krijgen.

De Amerikaanse regisseur Rob Reiner (78) en zijn vrouw Michelle (70) werden half december dood aangetroffen in hun huis in Los Angeles. Het echtpaar bleek doodgestoken met een mes. Hun 32-jarige zoon werd enkele uren later gearresteerd.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden in Myanmar door luchtaanval van het leger

KYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.

14 minuten geleden
Turkse komiek veroordeeld voor beledigen Erdogan in optreden

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.

15 minuten geleden
Paus hekelt in Metz verruwing in internationale politiek

METZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.

51 minuten geleden
Opgepakte mannen bij Britse luchtmachtbasis zijn allen Brits

LONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.

1 uur geleden
Vlaamse begrotingsonderhandelingen uitgesteld, minister onwel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.

1 uur geleden
Branden in Kyiv na aanvallen, Academie van Wetenschappen geraakt

KYIV (ANP/AFP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn branden uitgebroken na Russische aanvallen met drones. Een van de getroffen gebouwen is de Nationale Academie van Wetenschappen van Oekraïne, melden verslaggevers.

1 uur geleden
Duizenden inwoners Bangkok in noodopvang na noodweer

BANGKOK (ANP/RTR) - In de Thaise hoofdstad Bangkok blijft het openbaar leven ontregeld na ernstig noodweer. Bijna 6000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra, zegt een lokale functionaris.

2 uur geleden