Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.

De Dow-Jonesindex zakte licht tot 53.770,27 punten. De breed samengestelde S&P 500 won juist 0,3 procent tot 7748,50 punten, wat net geen recordslotstand was. Techbeurs Nasdaq steeg 0,5 procent tot 26.588,49 punten.

Uit cijfers van de Amerikaanse overheid werd duidelijk dat de inflatie in juli uitkwam op 3,4 procent, waarmee de prijsstijging iets minder hevig was dan een maand eerder. Vorige week vielen cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt tegen. Hierdoor schatten financiële markten de kans nu groter in dat de Federal Reserve de rente in september onveranderd laat, om de banengroei te stimuleren.

CoreWeave overtrof de verwachtingen van de markt en won ruim 19 procent. Het datacenterbedrijf meldde een sterker dan verwachte stijging van de omzet. Daarbij profiteert CoreWeave van de sterke toename van AI-investeringen. Ook techbedrijf Super Micro Computer profiteerde van de AI-hausse. De verkoper van servers voor kunstmatige intelligentie won 19 procent na een beter dan verwachte omzetprognose.

Wendy's

De in Amsterdam gevestigde cloudcomputingprovider Nebius Group ging hard omhoog dankzij goede kwartaalresultaten uit AI-cloudactiviteiten. Aandelen eindigden de handelssessie ruim 34 procent hoger.

Restaurantketen Wendy's was een andere opvallende stijger. Zakenkrant Financial Times meldde dat de activistische belegger Trian Fund Management een bod wil uitbrengen om het bedrijf van de beurs te halen. Op dit moment is Trian al de grootste aandeelhouder van Wendy's. Het aandeel steeg bijna 15 procent.

De olieprijzen zakten licht, na dagen van oplopende prijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 82,87 dollar per vat. Brentolie zakte 0,3 procent in prijs tot 88,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brazilië beveelt Discord te stoppen met livestreams na zelfmoord

BRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.

1 uur geleden
Roemenië schakelt kerncentrale uit om lage waterstand

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.

2 uur geleden
Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

4 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

6 uur geleden
Rijn in Duitsland bereikt laagste waterstand ooit

HAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.

6 uur geleden
Schiphol vindt wachttijden te lang na nieuw grenscontrolesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol vindt de wachttijden voor groepen reizigers te lang sinds de invoering van een digitaal grenscontrolesysteem. Aankomende passagiers met een niet-EU-paspoort moeten volgens de luchthaven gemiddeld één tot twee uur wachten, en dat is volgens Schiphol ongewenst.

6 uur geleden