Macron wil einde aan wapenleveringen aan Israël
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron roept op wapenleveringen aan Israël voor de gevechten in Gaza te stoppen. Dat zei hij tegen de Franse radiozender Inter.
"Ik denk dat de prioriteit nu is dat we terugkeren naar een politieke oplossing en dat we stoppen met het leveren van wapens om in Gaza mee te vechten", aldus Macron. Hij benadrukte dat Frankrijk geen wapens levert aan Israël. Ook noemde hij het van belang dat de situatie in buurland Libanon niet verder escaleert. "Libanon kan geen nieuw Gaza worden".
Andere westerse landen leveren wel wapens aan Israël. De Verenigde Staten voorzien het land jaarlijks voor 3 miljard dollar aan wapens, al zei Washington in mei dat Israël waarschijnlijk wapens gebruikt op manieren die niet in overeenstemming zijn met het humanitair recht. In september schortte het Verenigd Koninkrijk een aantal wapenexporten naar Israël op, omdat ze "een duidelijk risico" zagen op een schending van het internationaal humanitair recht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zowel een Amerikaanse helikopter als een gevechtsvliegtuig zijn zondag neergestort in de Zuid-Chinese Zee. De twee incidenten gebeurden afzonderlijk van elkaar, met 45 minuten ertussen.
23 minuten geledenKINGSTON (ANP/RTR) - Inwoners van Jamaica zijn massaal opgeroepen te evacueren voor de komst van orkaan Melissa, die daar naar verwachting overstromingen, aardverschuivingen en stormvloeden zal veroorzaken.
54 minuten geledenDOUALA (ANP/AFP) - Bij confrontaties tussen veiligheidstroepen en demonstranten zijn in Kameroen vier doden gevallen, melden de autoriteiten zondag. Oppositieleider Issa Tchiroma Bakary, die claimt de verkiezingen op 12 oktober te hebben gewonnen, had zijn aanhangers opgeroepen vreedzaam te demonstreren aan de vooravond van de officiële bekendmaking van de verkiezingsresultaten. In Kameroen geldt een verbod op openbare bijeenkomsten.
55 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP/RTR) - De partij van de Argentijnse president Javier Milei heeft de tussentijdse parlementsverkiezingen gewonnen, melden lokale media. 90 procent van de stemmen is inmiddels geteld en de partij van Milei, La Libertad Avanza, komt op 40,8 procent van de stemmen. De peronistische oppositie won 24,5 procent van de stemmen.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Venezuela heeft de komst van een Amerikaans oorlogsschip in Trinidad en Tobago veroordeeld als "militaire provocatie" die "erop gericht is een oorlog in het Caribisch gebied uit te lokken". Dat schrijft de regering van president Nicolás Maduro in een verklaring.
5 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/AFP) - Zoals verwacht is zittend president Alassane Ouattara op weg de presidentsverkiezingen in Ivoorkust met overmacht te winnen. De eerste resultaten die de kiescommissie heeft bekendgemaakt, geven de 83-jarige Ouattara in sommige departementen meer dan 90 procent van de stemmen.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door nieuwe Israëlische luchtaanvallen in Libanon zijn drie doden gevallen, melden Libanese autoriteiten. Het Israëlische leger beweert met de aanvallen twee Hezbollah-leden te hebben gedood in het oosten en zuiden van het land. Het zou gaan om een "wapensmokkelaar" voor Hezbollah en een functionaris van de Libanese beweging in de zuidelijke plaats Ras al-Bayada.
12 uur geleden