Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen vanwege tekorten in gevangenis blijven voorlopig

Maatregelen vanwege tekorten in gevangenis blijven voorlopig

DEN HAAG (ANP) - Tijdelijke maatregelen tegen het tekort aan gevangenisplekken blijven voorlopig van kracht. Dat meldt demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) in een brief aan de Tweede Kamer. De bewindsman had toegezegd te kijken of de maatregelen nog nodig zijn, en concludeert "geen betere alternatieven" te zien.

Door personeelstekorten is er minder plek in mannengevangenissen en moeten meer veroordeelden wachten tot ze worden opgeroepen zich bij een gevangenis te melden. Op dit moment moeten nog bijna 3000 veroordeelden worden opgeroepen, terwijl dat er normaal volgens Weerwind zo'n 1100 zijn. Per 1 juli gaan maar vijf à tien van deze zogeheten 'zelfmelders' naar de gevangenis.

In maart kondigde Weerwind een reeks extra maatregelen aan om meer plekken vrij te maken. Zo stromen meer gevangenen door naar afdelingen met minder strenge beveiliging en naar de forensische zorg. Enkele veroordeelden mogen ook het einde van hun straf thuis met een enkelband uitzitten. Die groep bestaat op dit moment uit zeven mensen, maar dat aantal groeit naar verwachting.

Meer effecten

De politie gaat sinds maart niet meer achter mensen aan die minder dan twee maanden de cel in moeten. Het aantal aanhoudingen van veroordeelden is daardoor gedaald van gemiddeld 150 naar 90 per week. Verder kunnen gevangenen die in het weekend of op maandag naar huis mogen nu al op vrijdag naar buiten. Weerwind schrijft dat die maatregel "enkele keren" is gebruikt.

Het aantal plekken voor mannen in de gevangenis is sinds maart verder afgenomen, blijkt uit cijfers die Weerwind in zijn brief deelt. In maart waren dat er 6800, in juni nog 6705.

"Het effect van de aanvullende tijdelijke maatregelen is nog niet zichtbaar aangezien deze recent pas in werking zijn getreden", schrijft Weerwind. Hij verwacht in de komende maanden meer effecten te zien. Wanneer de tijdelijke maatregelen aflopen, is op dit moment niet bekend.

Meer uit Politiek

GroenLinks-PvdA pleit voor landelijke selectie van cold cases

DEN HAAG (ANP) - De politie moet landelijk kiezen naar welke onopgeloste strafzaken nieuw onderzoek komt. Dat staat in een plan dat GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer zaterdag presenteert samen met de Federatie Nabestaanden Geweldslachtoffers. Op die manier zouden kansrijke cold cases eerder aan bod kunnen komen.

1 dag geleden
Kamerlid dat ook demissionair minister is, kan worden vervangen

DEN HAAG (ANP) - Bewindspersonen die bij verkiezingen een Tweede Kamerzetel veroveren, zouden in het parlement tijdelijk vervangen moeten worden zolang ze nog in een demissionair kabinet zitten. Nu vervullen de betrokkenen een dubbele functie, omdat ze als parlementariër al worden geïnstalleerd terwijl ze ook nog bewindspersoon zijn tijdens de formatieperiode. Het kabinet wil een vervangingsregeling voor deze demissionaire bestuursperiode maken, schrijft minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC) vrijdag in een Kamerbrief.

2 dagen geleden
Dassen: Amerika is onze rivaal, lijkt op Duitsland uit jaren 30

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet langer een bondgenoot, maar een rivaal van Europa geworden. Dat vindt Volt-leider Laurens Dassen. In zijn Europalezing vergelijkt hij het Amerika onder president Donald Trump met Duitsland uit de jaren 30 van de vorige eeuw.

2 dagen geleden
PVV-ministers scharen zich achter hardere opstelling tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - De PVV-ministers scharen zich achter de brief van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) waarin hij een onderzoek eist naar schending van een EU-verdrag door Israël. "Het kabinet heeft het vanochtend onderschreven", zei premier Dick Schoof vrijdag na de ministerraad.

2 dagen geleden
Veldkamp belooft beterschap na ergernis PVV over Israël-kritiek

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp heeft zijn collega-ministers beloofd hen voortaan "goed te informeren" over zijn beleidsbeslissingen. Dat heeft de NSC-bewindsman gezegd na afloop van de ministerraad. Hij kreeg kritische vragen vanuit het PVV-smaldeel in het kabinet over zijn openlijke kritiek op het optreden van Israël in de Gazastrook.

2 dagen geleden
Faber wil bezuinigen op activiteitenbudget asielopvang

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber wil bezuinigen op het activiteitenbudget voor asielzoekers. Dat zei ze vrijdag na de ministerraad naar aanleiding van het geannuleerde Efteling-uitje voor jonge asielzoekers. "Overal waar ik kan bezuinigen zal ik dat zeker doen", zegt de PVV-bewindsvrouw. Nu moet dus de pot voor activiteiten bij het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) eraan geloven.

2 dagen geleden
Veldkamp zwijgt nog over spionagebeschuldiging tegen Hongarije

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp wil nog niet ingaan op Oekraïense beschuldigingen van spionage aan het adres van EU- en NAVO-lidstaat Hongarije. Hij sprak na afloop van de wekelijkse ministerraad van "hele zorgelijke berichten", maar wil eerst laten uitzoeken wat ervan klopt.

2 dagen geleden