Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway moet zich bewijzen na lockdown
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway komt met cijfers over de prestaties in het tweede kwartaal. Tijdens de coronacrisis groeide het bedrijf hard door sluitingen in de horeca en lockdowns. Die kwamen in veel Europese landen deels ten einde in de afgelopen periode. Daardoor konden mensen weer buiten de deur eten.
Tegelijkertijd was het EK voetbal mogelijk juist weer een reden voor veel mensen om eten thuis te laten bezorgen. In Nederland maakten maaltijdbezorgers al bekend dat het druk was rond de wedstrijden van Oranje. Just Eat Takeaway was bovendien een van de sponsors van het toernooi, wat de naamsbekendheid geen kwaad zal hebben gedaan.
Tenslotte rondde Just Eat Takeaway vorige maand de overname van het Amerikaanse GrubHub af. De cijfers van die maaltijdbezorger duiken daardoor voor het eerst op in de omzet van het Nederlands-Britse fusiebedrijf, zij het dat slechts de laatste twee weken van het kwartaal meetellen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
7 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
8 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
11 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
12 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
12 uur geleden