Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway moet zich bewijzen na lockdown
AMSTERDAM (ANP) - Maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway komt met cijfers over de prestaties in het tweede kwartaal. Tijdens de coronacrisis groeide het bedrijf hard door sluitingen in de horeca en lockdowns. Die kwamen in veel Europese landen deels ten einde in de afgelopen periode. Daardoor konden mensen weer buiten de deur eten.
Tegelijkertijd was het EK voetbal mogelijk juist weer een reden voor veel mensen om eten thuis te laten bezorgen. In Nederland maakten maaltijdbezorgers al bekend dat het druk was rond de wedstrijden van Oranje. Just Eat Takeaway was bovendien een van de sponsors van het toernooi, wat de naamsbekendheid geen kwaad zal hebben gedaan.
Tenslotte rondde Just Eat Takeaway vorige maand de overname van het Amerikaanse GrubHub af. De cijfers van die maaltijdbezorger duiken daardoor voor het eerst op in de omzet van het Nederlands-Britse fusiebedrijf, zij het dat slechts de laatste twee weken van het kwartaal meetellen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
11 uur geleden