Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Maak van sneltest nooit verplichting voor ondernemer'

'Maak van sneltest nooit verplichting voor ondernemer'

AMSTERDAM (ANP) - De inzet van sneltesten moet voor ondernemers altijd een vrijwillige keuze blijven. Dat vindt Koninklijke Horeca Nederland. Tegelijkertijd erkent de belangenvereniging dat tests kunnen helpen bij het versoepelen van lockdowns.

KHN reageert op uitspraken van Ingrid Thijssen, voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW, in De Telegraaf. Wat haar betreft kan de 1,5 meterregel vanaf mei worden losgelaten op locaties waar bezoekers vooraf worden getest op het coronavirus.

"Voorop moet staan dat als de vaccinatiegraad toeneemt en het aantal besmettingen en ic-opnames afneemt, er meer moet kunnen en de samenleving steeds meer open moet worden gesteld. Dus zodra dat kan, ook geen 1,5 meter meer", reageert woordvoerder van KHN. "Maar de inzet van sneltesten moet altijd een vrijwillige keuze zijn voor ondernemers en geen verplichting."

VNO-NCW geeft ook aan dat toegangstests lang niet voor alle sectoren soelaas bieden. Activiteiten die ook zonder toegangstests veilig doorgang kunnen vinden, moet je daar volgens de lobbygroep dan ook niet mee belasten. Volgens de ondernemersorganisatie zit er nog een extra voordeel aan grootschalig testen van bezoekers. Op die manier komen altijd nog onvermoede besmettingen aan het licht, wat goed zou zijn voor de virusbestrijding.

Meer uit Financieel

AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

12 minuten geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

1 uur geleden
OPEC verlaagt verwachting wereldwijde olievraag door hoge prijzen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.

1 uur geleden
CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

2 uur geleden
Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

4 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

5 uur geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

5 uur geleden