Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Maak van sneltest nooit verplichting voor ondernemer'

'Maak van sneltest nooit verplichting voor ondernemer'

AMSTERDAM (ANP) - De inzet van sneltesten moet voor ondernemers altijd een vrijwillige keuze blijven. Dat vindt Koninklijke Horeca Nederland. Tegelijkertijd erkent de belangenvereniging dat tests kunnen helpen bij het versoepelen van lockdowns.

KHN reageert op uitspraken van Ingrid Thijssen, voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW, in De Telegraaf. Wat haar betreft kan de 1,5 meterregel vanaf mei worden losgelaten op locaties waar bezoekers vooraf worden getest op het coronavirus.

"Voorop moet staan dat als de vaccinatiegraad toeneemt en het aantal besmettingen en ic-opnames afneemt, er meer moet kunnen en de samenleving steeds meer open moet worden gesteld. Dus zodra dat kan, ook geen 1,5 meter meer", reageert woordvoerder van KHN. "Maar de inzet van sneltesten moet altijd een vrijwillige keuze zijn voor ondernemers en geen verplichting."

VNO-NCW geeft ook aan dat toegangstests lang niet voor alle sectoren soelaas bieden. Activiteiten die ook zonder toegangstests veilig doorgang kunnen vinden, moet je daar volgens de lobbygroep dan ook niet mee belasten. Volgens de ondernemersorganisatie zit er nog een extra voordeel aan grootschalig testen van bezoekers. Op die manier komen altijd nog onvermoede besmettingen aan het licht, wat goed zou zijn voor de virusbestrijding.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

5 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

5 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

5 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

7 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

7 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

8 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

9 uur geleden