Luxeconcern LVMH ziet winst over 2024 kelderen
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy en Tiffany & Co, heeft zijn winst vorig jaar zien kelderen. De Franse onderneming meldt dat de verkopen in veel van haar segmenten teruglopen. Topman Bernard Arnault zegt "waakzaam te blijven" als het gaat om kostenbeheersing, maar tegelijkertijd met vertrouwen aan 2025 te beginnen.
Onder de streep bleef ongeveer 12,5 miljard euro over, 17 procent minder dan in het voorgaande jaar. De omzet daalde met 2 procent tot 84,6 miljard euro. Ook bij de belangrijkste mode- en lederwarentak van het concern, goed voor ruim 41 miljard euro, namen de verkopen af. De sterkste verkoopdaling nam de wijn- en sterkedrankendivisie van LVMH voor haar rekening, met 11 procent.
Leveranciers van luxegoederen zoals dure horloges, sieraden, lederwaren en andere accessoires staan al tijden onder druk, vooral omdat consumenten in China het voorzichtig aan doen. Deze bedrijven profiteerden twee jaar geleden nog flink van de inkomsten uit dat land, een belangrijke markt voor luxemerken, als gevolg van het opheffen van strenge coronamaatregelen.
Lastiger handelsklimaat
Het Amerikaanse adviesbureau Bain & Company meldde vorige week nog dat de verkoop van luxeartikelen in China vorig jaar naar schatting met 20 procent is gedaald. Dat is de scherpste afname sinds ten minste 2011. Ook voor de eerste helft van 2025 verwacht het bureau dat de marktomstandigheden moeilijk blijven.
Het Britse modebedrijf Burberry, bekend van het kenmerkende ruitmotief, meldde vorige week al dat de verkopen in het vorige kwartaal zijn gedaald. Aanleiding was onder andere minder vraag in Azië. Modehuis Chanel moest banen schrappen in de VS, na een waarschuwing voor een lastiger handelsklimaat. Het Zwitserse luxeconcern Richemont, waar onder meer Cartier onder valt, kwam eerder deze maand nog met beter dan verwachte verkoopcijfers, maar ook dat bedrijf zag dat de vraag in China achterbleef.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar verhoogd. Het Japanse bedrijf profiteert van sterke verkopen van games, muziek en films, maakte het concern donderdag bekend.
13 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM grijpt rigoureus in om kosten te besparen, waarbij ongeveer 5000 banen verloren gaan. Dat staat gelijk aan bijna 15 procent van het personeelsbestand. KLM besteedt ook werk uit aan andere partijen, ziet af van bepaalde Airbus-toestellen en hoopt met vakbonden afspraken te maken over het beperken van de loonstijgingen.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft de winst in het derde kwartaal opgevoerd, ondanks de sterk gestegen brandstofprijzen. Extra opbrengsten maakten de hogere kosten voor kerosine meer dan goed. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Zo kondigt KLM donderdag aan meer banen te schrappen en werk uit te besteden.
41 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar verhoogd, ondanks felle concurrentie van Chinese rivalen. De autoproducent profiteert vooral van een sterke vraag naar zijn hybrides, een technologie waar Toyota al jarenlang mee vooroploopt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Voormalig topman van de Volksbank Martijn Gribnau wordt de algemeen directeur van de Nederlandse AI-fabriek in Groningen. De AI-fabriek is momenteel in opbouw en de eigen supercomputer moet begin 2028 operationeel zijn. Het Rijk, de regio en een Europees samenwerkingsverband voor supercomputers investeren samen 200 miljoen euro.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
10 uur geleden