Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Luxeconcern LVMH ziet winst over 2024 kelderen

Luxeconcern LVMH ziet winst over 2024 kelderen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy en Tiffany & Co, heeft zijn winst vorig jaar zien kelderen. De Franse onderneming meldt dat de verkopen in veel van haar segmenten teruglopen. Topman Bernard Arnault zegt "waakzaam te blijven" als het gaat om kostenbeheersing, maar tegelijkertijd met vertrouwen aan 2025 te beginnen.

Onder de streep bleef ongeveer 12,5 miljard euro over, 17 procent minder dan in het voorgaande jaar. De omzet daalde met 2 procent tot 84,6 miljard euro. Ook bij de belangrijkste mode- en lederwarentak van het concern, goed voor ruim 41 miljard euro, namen de verkopen af. De sterkste verkoopdaling nam de wijn- en sterkedranken­divisie van LVMH voor haar rekening, met 11 procent.

Leveranciers van luxegoederen zoals dure horloges, sieraden, lederwaren en andere accessoires staan al tijden onder druk, vooral omdat consumenten in China het voorzichtig aan doen. Deze bedrijven profiteerden twee jaar geleden nog flink van de inkomsten uit dat land, een belangrijke markt voor luxemerken, als gevolg van het opheffen van strenge coronamaatregelen.

Lastiger handelsklimaat

Het Amerikaanse adviesbureau Bain & Company meldde vorige week nog dat de verkoop van luxeartikelen in China vorig jaar naar schatting met 20 procent is gedaald. Dat is de scherpste afname sinds ten minste 2011. Ook voor de eerste helft van 2025 verwacht het bureau dat de marktomstandigheden moeilijk blijven.

Het Britse modebedrijf Burberry, bekend van het kenmerkende ruitmotief, meldde vorige week al dat de verkopen in het vorige kwartaal zijn gedaald. Aanleiding was onder andere minder vraag in Azië. Modehuis Chanel moest banen schrappen in de VS, na een waarschuwing voor een lastiger handelsklimaat. Het Zwitserse luxeconcern Richemont, waar onder meer Cartier onder valt, kwam eerder deze maand nog met beter dan verwachte verkoopcijfers, maar ook dat bedrijf zag dat de vraag in China achterbleef.

Meer uit Financieel

Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

1 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

1 uur geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

1 uur geleden
AEX sluit week lager af, chipaandelen tonen enig herstel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.

2 uur geleden
Knot heeft één tegenstander bij strijd om ECB-presidentschap

BRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.

3 uur geleden
Techgraadmeter Nasdaq herstelt op Wall Street na koersdreun

NEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.

5 uur geleden
Spanje schuift grote rivaal Knot naar voren voor topfunctie ECB

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.

6 uur geleden