Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geen problemen in Nederland door software-issue Airbus-toestellen

Geen problemen in Nederland door software-issue Airbus-toestellen

AMSTERDAM (ANP/RTR) - De softwareproblemen in vliegtuigen van fabrikant Airbus lijken in Nederland zaterdag niet voor vluchtuitval te zorgen. Op Schiphol zijn geen vertrekkende vluchten geschrapt met toestellen van het type A320 en ook op de andere grotere Nederlandse vliegvelden zijn geen annuleringen aangekondigd.

Airbus waarschuwde vrijdag dat zo'n 6000 A320's een onmiddellijke softwarefix nodig hebben. De apparatuur zou zijn aangetast door "intense zonnestraling" in de cockpit. Dat leidt verspreid over de wereld tot annuleringen en vertragingen omdat maatschappijen vliegtuigen die het betreft, aan de grond houden tot de fix is uitgevoerd.

Het Britse easyJet, een grote gebruiker van Schiphol, heeft laten weten dat het al bij veel A320-vliegtuigen klaar is met het updaten van de software. De maatschappij gaf aan dat het van plan is haar vluchtschema voor zaterdag zoals gepland uit te voeren. Reizigers werd wel aangeraden de actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.

Geen impact

KLM verklaarde vrijdagavond al dat de kwestie geen impact had op het bedrijf. De A321neo-toestellen van de maatschappij maken gebruik van andere software waarbij dit probleem niet voorkomt.

Bij prijsvechter Wizz Air, dat onder meer vliegt vanaf Eindhoven, had een deel van de vloot wel een software-update nodig. De maatschappij bevestigde zaterdagochtend dat deze afgelopen nacht met succes is uitgevoerd. Alle vluchten van zaterdag verlopen volgens schema en er wordt geen verdere verstoring meer verwacht als gevolg van dit probleem.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

4 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

6 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

7 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

9 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

9 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

11 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

11 uur geleden