Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loonstijgingen nieuwe cao's vallen weer lager uit

Loonstijgingen nieuwe cao's vallen weer lager uit

DEN HAAG (ANP) - De loonstijgingen in nieuwe cao's zijn ook afgelopen maand lager uitgevallen dan eerder dit jaar het geval was. Dat past volgens werkgeversorganisatie AWVN in de dalende trend die afgelopen zomer is ingezet, na anderhalf jaar met steeds harder stijgende lonen. De afgenomen inflatie en verslechtering van de economie zorgen nu voor kleinere salarisverhogingen.

De gemiddelde loonstijging die in november in cao's werd afgesproken kwam uit op 7,1 procent. Dat is lager dan de groei van gemiddeld 8 procent van de maand ervoor, wat de boeken inging als de grootste toename van de afgelopen jaren. In september kwam wel al een einde aan de maandenlange reeks van steeds verder oplopende loonstijgingen.

Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne liep de inflatie snel op. Dat werd deels gecompenseerd door loonstijgingen, al gebeurde dat volgens AWVN met vertraging. In de loop van dit jaar is de inflatie steeds verder afgekoeld, wat nu ook tot uiting komt in de beperkte toename van cao-lonen. Ook een toename van het aantal faillissementen en andere economische onzekerheden dragen hier volgens de werkgeversorganisatie aan bij.

De huidige loonstijgingen zijn historisch gezien nog wel altijd ongekend hoog. In de cao's van dit jaar is gemiddeld een loonsverhoging van 7,4 procent afgesproken. Vorig jaar was dat 3,8 procent.

Meer uit Financieel

Brussel wil belangrijke chemiefabrieken beschermen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de belangrijkste chemiefabrieken in de Europese Unie beter beschermen. De Europese Commissie heeft plannen gepresenteerd om samen met de sector en lidstaten "kritieke" productiefaciliteiten aan te wijzen die belangrijke grondstoffen maken voor bijvoorbeeld de luchtvaart, defensie of medische zorg. "Gerichte hulp" moet deze vestigingen behoeden voor sluitingen en helpen met vergroenen.

1 uur geleden
Trump wil importheffing van 50 procent op koper

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op de dag een importheffing op koper aankondigt. Het metaal wordt aan de Amerikaanse grens met 50 procent belast, zei hij tegen journalisten bij een kabinetsvergadering.

1 uur geleden
Trump zegt EU over twee dagen brief over handelstarief te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt over twee dagen een brief te versturen waarin hij de importheffingen voor goederen uit de Europese Unie bekendmaakt. Hij beschuldigde de EU ervan de Verenigde Staten erg slecht te behandelen, onder andere via rechtszaken tegen Google en Apple.

1 uur geleden
Beurs in Amsterdam licht hoger na uitstel tarievendeadline Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een kleine winst gesloten. Elders in Europa waren ook overwegend winsten te zien op de koersenborden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de deadline voor hogere importheffingen had opgeschoven van 9 juli naar 1 augustus.

4 uur geleden
Trump: deadline voor heffingen blijft 1 augustus

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen de deadline voor hogere importheffingen van 1 augustus niet verlengen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump op berichtendienst Truth Social. Aanvankelijk zouden de hogere tarieven deze woensdag ingaan, maar onlangs maakte Trump bekend dat dit was uitgesteld naar volgende maand.

4 uur geleden
Oud-premier VK Sunak gaat aan de slag bij Goldman Sachs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige Britse premier Rishi Sunak gaat werken bij zakenbank Goldman Sachs. Dat heeft de in New York gevestigde bank dinsdag bekendgemaakt. Sunak was van oktober 2022 tot juli 2024 premier van het Verenigd Koninkrijk.

5 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na opschuiven tariefdeadline

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder die werd veroorzaakt door de onrust rond het handelsbeleid van president Donald Trump. Hij kondigde maandag nieuwe tarieven aan voor veertien landen, waaronder belangrijke handelspartners als Japan en Zuid-Korea, die op 1 augustus van kracht worden. Deze tarieven waren hoger dan beleggers hadden verwacht.

6 uur geleden