Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV kondigt nieuwe actie aan om kabinetsplannen sociale zekerheid

FNV kondigt nieuwe actie aan om kabinetsplannen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers gaan op dinsdag 8 september in Den Haag protesteren tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De actie maakt deel uit van een reeks acties en stakingen van vakbonden FNV, CNV en VCP.

De medewerkers van onder meer gemeenten, waterschappen, universiteiten en het Rijk komen samen op de Koekamp in Den Haag. "Dit zijn de mensen die Nederland iedere dag draaiende houden. Zij voeren het beleid van dit kabinet uit. En juist zij zeggen nu: tot hier en niet verder", zegt FNV-voorzitter Hans Spekman. Ook werknemers in de thuiszorg en verpleeghuizen komen in actie.

Eerder werd al bekend dat op 4 september wordt gestaakt in de havens en op 9 september in het openbaar vervoer. De vakbonden protesteren tegen de voorgenomen bezuiniging van 6,5 miljard euro op sociale zekerheid. "Van de havens tot het openbaar vervoer, van de zorg tot het gemeentehuis en de ministeries: overal staan mensen op om actie te voeren", zegt Spekman.

Politieke keuzes

FNV noemt de bezuinigingen geen economische noodzaak, maar politieke keuzes. "Iedereen kan ziek worden. Iedereen kan buiten zijn schuld zijn baan verliezen. Juist dan moet je kunnen rekenen op de zekerheid die we met elkaar hebben opgebouwd en betaald. Maar dit kabinet kiest ervoor om juist daar de rekening neer te leggen", zegt Spekman.

In juni was er al een staking in het openbaar vervoer en waren er regionale manifestaties. Destijds dreigden de vakbonden al met meer acties na de zomer, die steeds meer vorm krijgen. Volgens een woordvoerder van FNV komen er nog meer acties aan. De vakbond wil nog niet zeggen wat voor acties dat zijn.

Meer uit Financieel

Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

47 minuten geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

48 minuten geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

1 uur geleden
Bronnen: EU onderhandelt met China over ASML-toeleverancier

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg. Het bedrijf is een belangrijke toeleverancier van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.

1 uur geleden
Portugal kiest Lufthansa voor minderheidsbelang in TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.

2 uur geleden
Concerten Harry Styles wakkerden inflatie in Nederland aan

AMSTERDAM (ANP) - De reeks concerten van Harry Styles in mei van dit jaar heeft effect gehad op de Nederlandse inflatie. Dat stellen Daniëlle Hooijenga en Ide Kearney, economen bij De Nederlandsche Bank (DNB), in het economentijdschrift ESB. Doordat het de enige concerten op Europese bodem waren van de artiest, moesten veel fans uit het buitenland komen. Dat leidde naast een grote vraag naar concertkaartjes ook tot meer uitgaven voor overnachtingen.

2 uur geleden
Kremlin: dieseldeal met VS opent deur naar verdere samenwerking

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De deal die de Verenigde Staten met Rusland hebben gesloten over de levering van Russische diesel kan de weg vrijmaken voor verdere economische samenwerking tussen de twee landen. Dat zei Kirill Dmitriev, gezant van het Kremlin, woensdag.

2 uur geleden