Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Loekasjenko ontkent beschuldiging over sprintster en 'moord' Kiev

Loekasjenko ontkent beschuldiging over sprintster en 'moord' Kiev

MINSK (ANP/AFP/RTR) - De president van Belarus, Aleksandr Loekasjenko, heeft recente beschuldigingen aan het adres van zijn regering tegengesproken. Hij heeft naar eigen zeggen helemaal niets te maken met de dood van een dissident uit Belarus, Vitali Tsjitsjov, in Oekraïne. De uitgeweken dissident is recent onder verdachte omstandigheden dood in een park in Kiev gevonden. De plaatselijke politie vermoedt een misdrijf.

Loekasjenko keerde zich ook tegen de suggestie dat de sprintster Kristina Tsimanoeskaja die aan de Olympische Spelen heeft deelgenomen, onder druk zou hebben gestaan van zijn bewind. De sprintster is volgens hem niet onder escorte van Belarussische veiligheidsmensen naar het vliegveld van Tokio gevoerd om een vliegtuig naar huis te nemen. Volgens Loekasjenko is ze gemanipuleerd door derden om plotseling de spelen vaarwel te zeggen en naar Polen te gaan.

Meer uit Buitenland

Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

55 minuten geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

1 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

1 uur geleden
NY Times: Israël ontmoedigde Amerikaanse aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.

1 uur geleden
Trump komt met initiatief om zorgkosten burger omlaag te krijgen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.

2 uur geleden
Topfiguur Hamas gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza

DEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.

2 uur geleden
Weer prominent lid Britse conservatieven naar partij Farage

LONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.

3 uur geleden