Loekasjenko ontkent beschuldiging over sprintster en 'moord' Kiev
MINSK (ANP/AFP/RTR) - De president van Belarus, Aleksandr Loekasjenko, heeft recente beschuldigingen aan het adres van zijn regering tegengesproken. Hij heeft naar eigen zeggen helemaal niets te maken met de dood van een dissident uit Belarus, Vitali Tsjitsjov, in Oekraïne. De uitgeweken dissident is recent onder verdachte omstandigheden dood in een park in Kiev gevonden. De plaatselijke politie vermoedt een misdrijf.
Loekasjenko keerde zich ook tegen de suggestie dat de sprintster Kristina Tsimanoeskaja die aan de Olympische Spelen heeft deelgenomen, onder druk zou hebben gestaan van zijn bewind. De sprintster is volgens hem niet onder escorte van Belarussische veiligheidsmensen naar het vliegveld van Tokio gevoerd om een vliegtuig naar huis te nemen. Volgens Loekasjenko is ze gemanipuleerd door derden om plotseling de spelen vaarwel te zeggen en naar Polen te gaan.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
7 uur geleden