Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown Nieuw-Zeeland verlengd na besmettingen in hoofdstad

Lockdown Nieuw-Zeeland verlengd na besmettingen in hoofdstad

WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland blijft nog zeker tot dinsdag in lockdown, nadat er vrijdag elf nieuwe besmettingen met het coronavirus werden gemeld, waaronder drie in de hoofdstad Wellington.

Premier Jacinda Ardern kondigde afgelopen dinsdag voor het hele land een strenge lockdown aan vanwege één besmetting. Inmiddels is het aantal besmettingen met de Delta-variant van het coronavirus opgelopen tot 31 en zijn er ruim honderd verschillende locaties die coronapatiënten de afgelopen weken bezocht hebben. Het gaat om scholen, ziekenhuizen, een kerk, een nachtclub en meerdere restaurants. De meeste besmettingen vonden plaats in Auckland, de grootste stad van het land.

"We moeten voorzichtig blijven", zei Ardern vrijdag in een persconferentie. Donderdag maakte de premier nog bekend dat de oorsprong van de uitbraak gevonden was en dat noemde de premier "bemoedigend nieuws". Maar om de zeer besmettelijke Delta-variant opnieuw volledig uit de gemeenschap te elimineren blijven de zeer strenge coronamaatregelen, waar Nieuw-Zeeland al meer dan een jaar niet mee te maken kreeg, voorlopig van kracht.

Nieuw-Zeelanders mogen hun huizen alleen verlaten om naar de supermarkt of het ziekenhuis te gaan. Wie buiten wil recreëren moet in de eigen buurt blijven en contacten met andere huishoudens zijn verboden. "Stop niet bij de buren om een praatje te maken", benadrukte Ardern.

Ook in de Australische deelstaat New South Wales is de lockdown verlengd nadat er vrijdag 642 nieuwe besmettingen werden gemeld. Inwoners van de staat, waar ook miljoenenstad Sydney deel van uitmaakt, moeten tot zeker eind september thuisblijven.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

3 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

4 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

5 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

5 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

5 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

5 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

5 uur geleden