Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown Nieuw-Zeeland verlengd na besmettingen in hoofdstad

Lockdown Nieuw-Zeeland verlengd na besmettingen in hoofdstad

WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland blijft nog zeker tot dinsdag in lockdown, nadat er vrijdag elf nieuwe besmettingen met het coronavirus werden gemeld, waaronder drie in de hoofdstad Wellington.

Premier Jacinda Ardern kondigde afgelopen dinsdag voor het hele land een strenge lockdown aan vanwege één besmetting. Inmiddels is het aantal besmettingen met de Delta-variant van het coronavirus opgelopen tot 31 en zijn er ruim honderd verschillende locaties die coronapatiënten de afgelopen weken bezocht hebben. Het gaat om scholen, ziekenhuizen, een kerk, een nachtclub en meerdere restaurants. De meeste besmettingen vonden plaats in Auckland, de grootste stad van het land.

"We moeten voorzichtig blijven", zei Ardern vrijdag in een persconferentie. Donderdag maakte de premier nog bekend dat de oorsprong van de uitbraak gevonden was en dat noemde de premier "bemoedigend nieuws". Maar om de zeer besmettelijke Delta-variant opnieuw volledig uit de gemeenschap te elimineren blijven de zeer strenge coronamaatregelen, waar Nieuw-Zeeland al meer dan een jaar niet mee te maken kreeg, voorlopig van kracht.

Nieuw-Zeelanders mogen hun huizen alleen verlaten om naar de supermarkt of het ziekenhuis te gaan. Wie buiten wil recreëren moet in de eigen buurt blijven en contacten met andere huishoudens zijn verboden. "Stop niet bij de buren om een praatje te maken", benadrukte Ardern.

Ook in de Australische deelstaat New South Wales is de lockdown verlengd nadat er vrijdag 642 nieuwe besmettingen werden gemeld. Inwoners van de staat, waar ook miljoenenstad Sydney deel van uitmaakt, moeten tot zeker eind september thuisblijven.

Meer uit Buitenland

VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

21 minuten geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

23 minuten geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

1 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

2 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

2 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

3 uur geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

5 uur geleden