Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown Nieuw-Zeeland verlengd na besmettingen in hoofdstad

Lockdown Nieuw-Zeeland verlengd na besmettingen in hoofdstad

WELLINGTON (ANP) - Nieuw-Zeeland blijft nog zeker tot dinsdag in lockdown, nadat er vrijdag elf nieuwe besmettingen met het coronavirus werden gemeld, waaronder drie in de hoofdstad Wellington.

Premier Jacinda Ardern kondigde afgelopen dinsdag voor het hele land een strenge lockdown aan vanwege één besmetting. Inmiddels is het aantal besmettingen met de Delta-variant van het coronavirus opgelopen tot 31 en zijn er ruim honderd verschillende locaties die coronapatiënten de afgelopen weken bezocht hebben. Het gaat om scholen, ziekenhuizen, een kerk, een nachtclub en meerdere restaurants. De meeste besmettingen vonden plaats in Auckland, de grootste stad van het land.

"We moeten voorzichtig blijven", zei Ardern vrijdag in een persconferentie. Donderdag maakte de premier nog bekend dat de oorsprong van de uitbraak gevonden was en dat noemde de premier "bemoedigend nieuws". Maar om de zeer besmettelijke Delta-variant opnieuw volledig uit de gemeenschap te elimineren blijven de zeer strenge coronamaatregelen, waar Nieuw-Zeeland al meer dan een jaar niet mee te maken kreeg, voorlopig van kracht.

Nieuw-Zeelanders mogen hun huizen alleen verlaten om naar de supermarkt of het ziekenhuis te gaan. Wie buiten wil recreëren moet in de eigen buurt blijven en contacten met andere huishoudens zijn verboden. "Stop niet bij de buren om een praatje te maken", benadrukte Ardern.

Ook in de Australische deelstaat New South Wales is de lockdown verlengd nadat er vrijdag 642 nieuwe besmettingen werden gemeld. Inwoners van de staat, waar ook miljoenenstad Sydney deel van uitmaakt, moeten tot zeker eind september thuisblijven.

Meer uit Buitenland

Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

1 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

1 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

1 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

3 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

4 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

4 uur geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

5 uur geleden