Litouwen bekrachtigt overeenkomst stationering Duitse soldaten
VILNIUS (ANP/DPA) - Litouwen en Duitsland hebben een overeenkomst bekrachtigd waarin ze hebben afgesproken een gevechtsklare Duitse brigade te stationeren in de Baltische staat. Volgens de overeenkomst gaat het niet alleen om Duitse soldaten, maar ook om civiele medewerkers van de Duitse strijdkrachten.
Als antwoord op de veranderde situatie in Europa na de Russische inval in Oekraïne besloot Duitsland om permanent een gevechtsbrigade in Litouwen te stationeren. Deze brigade van 5000 manschappen moet in 2027 inzetbaar zijn.
Een eerste commando-eenheid van ongeveer twintig troepen arriveerde al in april in het land. In oktober zullen er nog eens 120 volgen. Litouwen grenst zowel aan de Russische exclave Kaliningrad als aan Belarus.
De Litouwse minister van Defensie Laurynas Kasčiūnas noemde de stap "een nieuwe hoeksteen van ons strategisch partnerschap" met Duitsland. De Duitse wetgevers moeten de overeenkomst nog ratificeren. Tijdens zijn bezoek aan Litouwen zei de Duitse defensieminister Boris Pistorius dat hij verwacht dat die procedure volgend jaar wordt afgerond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
8 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
9 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
9 uur geleden