Leiders G7 geloven in diplomatieke oplossing voor Midden-Oosten
ROME (ANP) - De leiders van de G7-landen geloven dat een diplomatieke oplossing voor de conflicten in het Midden-Oosten "nog mogelijk is", aldus de Italiaanse regering in een verklaring. Ook beloven ze samen te werken om de spanningen in dat deel van de wereld te verminderen.
In de verklaring staat ook dat ernstige zorgen zijn geuit "over de escalatie van de afgelopen uren". Ook werd benadrukt dat een regionaal conflict in "niemands belang is". De leiders laten weten de Iraanse raketaanval op Israël sterk te veroordelen.
Premier Giorgia Meloni van Italië, de huidige voorzitter van de G7, had na het oplopen van de spanningen in het Midden-Oosten opgeroepen tot een telefonisch overleg met andere leiders van de G7. De groep bestaat verder uit Canada, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Japan, de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
46 minuten geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
10 uur geleden