Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël: Iraanse raketten neergekomen in bases luchtmacht

Leger Israël: Iraanse raketten neergekomen in bases luchtmacht

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij de Iraanse raketaanval op Israël zijn dinsdag meerdere raketten neergekomen op het terrein van Israëlische luchtmachtbases. De Israëlische krijgsmacht heeft dat woensdag bekendgemaakt en meldt ook dat er geen schade is ontstaan of slachtoffers zijn gevallen.

Volgens Iraanse staatsmedia vuurde Iran dinsdag tweehonderd raketten af op aartsvijand Israël. Volgens Israël zijn de meeste raketten onderschept door de Israëlische luchtverdediging of bondgenoten. De Iraanse Revolutionaire Garde zei dinsdag raketten te hebben afgevuurd op meerdere militaire bases, waaronder in de omgeving van Tel Aviv, en dat 90 procent van de raketten doel had getroffen.

Meer uit Buitenland

Parlementsvoorzitter Oekraïne: rode lijn bij opgeven van gebied

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.

22 minuten geleden
Hoogste aanklager Spanje treedt af na zaak over lekken informatie

MADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.

29 minuten geleden
Hongarije roept Europa op 'rationeel' 28-puntenplan te steunen

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

1 uur geleden
Vliegveld Vilnius weer open na nieuwe incidenten smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".

1 uur geleden
Duitse acteur Udo Kier op 81-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.

2 uur geleden
Overlast voor reizigers door driedaagse ov-staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.

2 uur geleden
Begrotingsakkoord in België na marathonoverleg

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.

3 uur geleden