
LeasePlan krijgt dit najaar een nieuwe naam
AMSTERDAM (ANP) - Autoleasebedrijf LeasePlan krijgt in het derde kwartaal van dit jaar een nieuwe naam, zegt topman Tim Albertsen van ALD Automotive in een interview met Business Insider. Het bedrijf uit Frankrijk nam vorig jaar zijn Nederlandse branchegenoot LeasePlan over voor 4,9 miljard euro. Wat de nieuwe naam wordt, die ook voor ALD gaat gelden, wil Albertsen niet kwijt.
De nieuwe naam heeft volgens hem te maken met de focus op duurzaamheid en het gebruik van meerdere vervoersmiddelen. Zo introduceert ALD na het afronden van de overname nieuwe abonnementen voor consumenten en zakelijke klanten. Met een pas kunnen zij gebruikmaken van elektrische auto's en fietsen en openbaar vervoer. Het Franse leasebedrijf biedt al abonnementen aan zakelijke klanten aan.
Albertsen zegt tegen Business Insider dat een nieuwe naam beter past bij de toekomstvisie van het bedrijf en dat klanten duurzaamheid belangrijk vinden. "We zien bijvoorbeeld bij klanten dat als ze geen elektrische auto aan medewerkers kunnen bieden, ze meer moeite hebben om nieuw talent aan te trekken." De auto zal wel altijd het beginpunt blijven, aldus de topman.
De overname door ALD moet dit kwartaal helemaal rond zijn. Samen worden ze een van de grootste spelers op het gebied van het leasen van auto's aan bedrijven en particulieren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.
4 uur geledenZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.
10 uur geledenCHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.
14 uur geleden