Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laschet schort begin campagne op vanwege nasleep waterramp

Laschet schort begin campagne op vanwege nasleep waterramp

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De kanselierskandidaat van de CDU-partij van Angela Merkel schort het begin van zijn verkiezingscampagne op vanwege de watersnood die zijn thuisstaat vorige maand trof. Deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen zou de campagne eigenlijk donderdag aftrappen in Frankfurt, maar volgens een partijwoordvoerder heeft het afhandelen van de nasleep van de ramp momenteel de hoogste prioriteit.

Laschet is door het conservatieve blok CDU/CSU naar voren geschoven om Merkel op te volgen na de verkiezingen van 26 september. Die zusterpartijen gaan nog aan kop in de peilingen, maar Laschet zag zijn persoonlijke populariteit na de waterramp wel slinken in de peilingen. De deelstaatpremier raakte onder meer in opspraak doordat op camerabeelden was te zien hoe hij stond te lachen in het rampgebied. Hij bood daar herhaaldelijk excuses voor aan.

De CDU'er scoorde in een recente peiling lager dan politieke rivalen toen kiezers de vraag kregen wie ze het liefst als bondskanselier zien. Laschet kreeg de steun van 15 procent van de respondenten, minder dan Annalena Baerbock van De Groenen (18 procent) en Olaf Scholz van de centrumlinkse regeringspartij SPD, die op 21 procent uitkwam.

Het noodweer heeft naast het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen ook vooral het aangrenzende Rijnland-Palts zwaar getroffen. De watersnood in het westen van Duitsland heeft het leven gekost aan zeker 186 mensen. De CDU-woordvoerder zei dat premiers van de deelstaten en vertegenwoordigers van de landelijke overheid komende dinsdag overleggen over mogelijkheden om de hulp aan getroffen gebieden te versnellen.

Meer uit Buitenland

Zeker tien doden door ontploffing in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij een explosie in een bar in het Zwitserse wintersportoord Crans-Montana zijn zeker tien doden gevallen, meldt Sky News op basis van de Zwitserse politie. Ook zijn er tien gewonden. Media in Zwitserland schrijven dat er mogelijk tientallen doden zijn gevallen.

14 minuten geleden
Taiwanese president Lai belooft bescherming van soevereiniteit

TAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft in zijn nieuwjaarstoespraak beloofd de soevereiniteit van Taiwan te beschermen, kort na de grote militaire oefeningen van China rondom het eiland. Vanuit Beijing werd daarna verklaard dat de speech leugens en vijandigheid bevatte.

43 minuten geleden
Mamdani beëdigd als burgemeester van New York

NEW YORK (ANP) - Zohran Mamdani is donderdagochtend vlak na middernacht (plaatselijke tijd) beëdigd als de nieuwe burgemeester van New York. De 34-jarige Democraat, een rijzende ster op de linkerflank van zijn partij, is de eerste moslim die de leiding krijgt over de grootste stad van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Kim Jong-un prijst Noord-Koreaanse troepen in 'vreemd land'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.

6 uur geleden
Trump haalt hard uit naar George Clooney om Franse naturalisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.

8 uur geleden
Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

10 uur geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

11 uur geleden