Laschet schort begin campagne op vanwege nasleep waterramp
DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De kanselierskandidaat van de CDU-partij van Angela Merkel schort het begin van zijn verkiezingscampagne op vanwege de watersnood die zijn thuisstaat vorige maand trof. Deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen zou de campagne eigenlijk donderdag aftrappen in Frankfurt, maar volgens een partijwoordvoerder heeft het afhandelen van de nasleep van de ramp momenteel de hoogste prioriteit.
Laschet is door het conservatieve blok CDU/CSU naar voren geschoven om Merkel op te volgen na de verkiezingen van 26 september. Die zusterpartijen gaan nog aan kop in de peilingen, maar Laschet zag zijn persoonlijke populariteit na de waterramp wel slinken in de peilingen. De deelstaatpremier raakte onder meer in opspraak doordat op camerabeelden was te zien hoe hij stond te lachen in het rampgebied. Hij bood daar herhaaldelijk excuses voor aan.
De CDU'er scoorde in een recente peiling lager dan politieke rivalen toen kiezers de vraag kregen wie ze het liefst als bondskanselier zien. Laschet kreeg de steun van 15 procent van de respondenten, minder dan Annalena Baerbock van De Groenen (18 procent) en Olaf Scholz van de centrumlinkse regeringspartij SPD, die op 21 procent uitkwam.
Het noodweer heeft naast het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen ook vooral het aangrenzende Rijnland-Palts zwaar getroffen. De watersnood in het westen van Duitsland heeft het leven gekost aan zeker 186 mensen. De CDU-woordvoerder zei dat premiers van de deelstaten en vertegenwoordigers van de landelijke overheid komende dinsdag overleggen over mogelijkheden om de hulp aan getroffen gebieden te versnellen.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - De vondst van de Roemeense kunstobjecten die werden gestolen uit het Drents Museum is "ongelofelijk nieuws", vindt de Roemeense minister van Buitenlandse Zaken Oana Toiu. "Het was cruciaal dat de Nederlandse autoriteiten begrepen dat het voor ons absoluut noodzakelijk was dat de schatten werden teruggevonden, ook al was het verzekeringsgeld al overgemaakt aan de Roemeense staat."
5 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Frankrijk verscherpt de veiligheidsmaatregelen in Parijs na de verijdelde aanslag op een kantoor van Bank of America in de Franse hoofdstad vorige week, meldt de Parijse politie in een verklaring aan persbureau Reuters. Autoriteiten vermoeden dat er banden zijn tussen het incident en de pro-Iraanse groep HAYI.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - Ook India, Somalië en Griekenland hebben zich aangesloten bij de groep landen die wil helpen bij het beëindigen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. De Indiase buitenlandminister Subrahmanyam Jaishankar nam donderdagmiddag deel aan de eerste officiële videovergadering van de 'Hormuz-coalitie' in wording, zei zijn ministerie.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea de opmerkingen van Donald Trump over zijn vermeende huwelijksproblemen afgedaan als noch elegant noch passend bij Trumps rol als president. De Amerikaanse leider had tijdens een besloten lunch opgemerkt dat Brigitte Macron de Franse president "extreem slecht" zou behandelen en dat Macron nog aan het bijkomen zou zijn van een "rechtse hoek". Ook zette Trump een Frans accent op en hekelde hij het gebrek aan bereidwilligheid bij de Fransen om de VS te helpen in de Straat van Hormuz.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
5 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
6 uur geleden