Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laschet schort begin campagne op vanwege nasleep waterramp

Laschet schort begin campagne op vanwege nasleep waterramp

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - De kanselierskandidaat van de CDU-partij van Angela Merkel schort het begin van zijn verkiezingscampagne op vanwege de watersnood die zijn thuisstaat vorige maand trof. Deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen zou de campagne eigenlijk donderdag aftrappen in Frankfurt, maar volgens een partijwoordvoerder heeft het afhandelen van de nasleep van de ramp momenteel de hoogste prioriteit.

Laschet is door het conservatieve blok CDU/CSU naar voren geschoven om Merkel op te volgen na de verkiezingen van 26 september. Die zusterpartijen gaan nog aan kop in de peilingen, maar Laschet zag zijn persoonlijke populariteit na de waterramp wel slinken in de peilingen. De deelstaatpremier raakte onder meer in opspraak doordat op camerabeelden was te zien hoe hij stond te lachen in het rampgebied. Hij bood daar herhaaldelijk excuses voor aan.

De CDU'er scoorde in een recente peiling lager dan politieke rivalen toen kiezers de vraag kregen wie ze het liefst als bondskanselier zien. Laschet kreeg de steun van 15 procent van de respondenten, minder dan Annalena Baerbock van De Groenen (18 procent) en Olaf Scholz van de centrumlinkse regeringspartij SPD, die op 21 procent uitkwam.

Het noodweer heeft naast het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen ook vooral het aangrenzende Rijnland-Palts zwaar getroffen. De watersnood in het westen van Duitsland heeft het leven gekost aan zeker 186 mensen. De CDU-woordvoerder zei dat premiers van de deelstaten en vertegenwoordigers van de landelijke overheid komende dinsdag overleggen over mogelijkheden om de hulp aan getroffen gebieden te versnellen.

Meer uit Buitenland

Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

18 minuten geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

2 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

5 uur geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

5 uur geleden
Von der Leyen spreekt met Trump na aanval op mediagala

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."

5 uur geleden
Rusland bedankt Noord-Korea voor 'bevrijding van Koersk'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.

6 uur geleden
Rutte veroordeelt schietincident op Correspondents' Dinner

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."

7 uur geleden