Lagarde: Europeanen beleggen te weinig en te nationaal
FRANKFURT (ANP) - Burgers in de Europese Unie beleggen te weinig van hun spaargeld. En als ze dit al doen, blijft dit geld te vaak in de eigen lidstaat, zei Christine Lagarde op een bankierscongres in Frankfurt. Dit zit volgens de president van de Europese Centrale Bank (ECB) de innovatie- en concurrentiekracht van de Europese economie dwars.
In haar toespraak ging Lagarde in op het ontbreken van een zogeheten kapitaalmarktunie, waarin geldstromen van beleggers ongehinderd de nationale grenzen van EU-lidstaten oversteken. Brussel ziet zo'n unie als belangrijke aanjager van innovatie, omdat die forsere investeringen in vernieuwende bedrijven mogelijk maakt. Maar uiteenlopende regels in lidstaten bemoeilijken dit.
Een van de problemen is volgens Lagarde dat Europeanen vergeleken met Amerikanen een groter deel van hun geld op de spaarrekening zetten, in plaats van het uit te geven aan obligaties of aandelen. Beleggen zou in veel lidstaten namelijk te complex en duur zijn, bijvoorbeeld door "tussenkomst van financieel adviseurs die de mensen niet altijd vertrouwen". Daardoor lopen Europese spaarders niet alleen zelf rendement mis, maar is de Europese kapitaalmarkt ook te klein voor forse investeringen in hightech.
Transparantere en goedkopere beleggingsproducten voor spaarders zouden volgens de ECB-president een oplossing bieden. "Naar mijn idee zou een 'Europese spaargeldstandaard' - dus een gestandaardiseerd, EU-breed aanbod voor spaargeld - het beste middel zijn om die doelen te bereiken", zei Lagarde.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
9 uur geleden