Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde: Europeanen beleggen te weinig en te nationaal

Lagarde: Europeanen beleggen te weinig en te nationaal

FRANKFURT (ANP) - Burgers in de Europese Unie beleggen te weinig van hun spaargeld. En als ze dit al doen, blijft dit geld te vaak in de eigen lidstaat, zei Christine Lagarde op een bankierscongres in Frankfurt. Dit zit volgens de president van de Europese Centrale Bank (ECB) de innovatie- en concurrentiekracht van de Europese economie dwars.

In haar toespraak ging Lagarde in op het ontbreken van een zogeheten kapitaalmarktunie, waarin geldstromen van beleggers ongehinderd de nationale grenzen van EU-lidstaten oversteken. Brussel ziet zo'n unie als belangrijke aanjager van innovatie, omdat die forsere investeringen in vernieuwende bedrijven mogelijk maakt. Maar uiteenlopende regels in lidstaten bemoeilijken dit.

Een van de problemen is volgens Lagarde dat Europeanen vergeleken met Amerikanen een groter deel van hun geld op de spaarrekening zetten, in plaats van het uit te geven aan obligaties of aandelen. Beleggen zou in veel lidstaten namelijk te complex en duur zijn, bijvoorbeeld door "tussenkomst van financieel adviseurs die de mensen niet altijd vertrouwen". Daardoor lopen Europese spaarders niet alleen zelf rendement mis, maar is de Europese kapitaalmarkt ook te klein voor forse investeringen in hightech.

Transparantere en goedkopere beleggingsproducten voor spaarders zouden volgens de ECB-president een oplossing bieden. "Naar mijn idee zou een 'Europese spaargeldstandaard' - dus een gestandaardiseerd, EU-breed aanbod voor spaargeld - het beste middel zijn om die doelen te bereiken", zei Lagarde.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: populariteit Black Friday stagneert, wel meer uitgaven

AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.

3 uur geleden
Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

9 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

13 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

15 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

16 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

17 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

19 uur geleden