Kyiv haalt minderheid Russische hypersonische raketten neer
KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag in de vroege ochtend een zware raketaanval uitgevoerd op Oekraïne met onder meer hypersonische raketten, meldt de Oekraïense luchtmacht. Kyiv kon slechts een kwart van de raketten neerhalen, minder dan wat doorgaans het geval is.
In totaal vuurde Moskou 37 raketten af en drie drones. De meerderheid van de raketten waren hypersonische Kinzjal-raketten, die moeilijker zijn neer te halen. Acht raketten werden door het Oekraïense luchtafweergeschut neergehaald.
De Oekraïense luchtmacht wijst er wel op dat meer dan twintig andere raketten hun bestemming niet bereikten omdat Kyiv ze elektronisch wist te verstoren.
Militair-industrieel complex
In Dnipro, de vierde stad van Oekraïne, kwam een raket neer. Ook uit de historische Oekraïense stad Tsjernihiv, in het noorden van het land, komen beelden van een krater die werd veroorzaakt door een raketinslag.
Het Russische ministerie van Defensie meldt dat het "een Oekraïens militair-industrieel complex" heeft vernietigd waar drones en munitie zouden worden geproduceerd. Het zegt daarbij niet om welke locatie het precies gaat.
Tekort
Eerder deze week had een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht gezegd dat het land kampt met een tekort aan luchtafweergeschut. Het is niet duidelijk of dat tekort de reden is waarom zaterdagochtend minder raketten dan gewoonlijk werden neergehaald.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
35 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
2 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
3 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
7 uur geleden