Kyiv haalt minderheid Russische hypersonische raketten neer
KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag in de vroege ochtend een zware raketaanval uitgevoerd op Oekraïne met onder meer hypersonische raketten, meldt de Oekraïense luchtmacht. Kyiv kon slechts een kwart van de raketten neerhalen, minder dan wat doorgaans het geval is.
In totaal vuurde Moskou 37 raketten af en drie drones. De meerderheid van de raketten waren hypersonische Kinzjal-raketten, die moeilijker zijn neer te halen. Acht raketten werden door het Oekraïense luchtafweergeschut neergehaald.
De Oekraïense luchtmacht wijst er wel op dat meer dan twintig andere raketten hun bestemming niet bereikten omdat Kyiv ze elektronisch wist te verstoren.
Militair-industrieel complex
In Dnipro, de vierde stad van Oekraïne, kwam een raket neer. Ook uit de historische Oekraïense stad Tsjernihiv, in het noorden van het land, komen beelden van een krater die werd veroorzaakt door een raketinslag.
Het Russische ministerie van Defensie meldt dat het "een Oekraïens militair-industrieel complex" heeft vernietigd waar drones en munitie zouden worden geproduceerd. Het zegt daarbij niet om welke locatie het precies gaat.
Tekort
Eerder deze week had een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht gezegd dat het land kampt met een tekort aan luchtafweergeschut. Het is niet duidelijk of dat tekort de reden is waarom zaterdagochtend minder raketten dan gewoonlijk werden neergehaald.
Meer uit Buitenland
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
30 minuten geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
5 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
5 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
7 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
18 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
18 uur geleden