Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv haalt minderheid Russische hypersonische raketten neer

Kyiv haalt minderheid Russische hypersonische raketten neer

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag in de vroege ochtend een zware raketaanval uitgevoerd op Oekraïne met onder meer hypersonische raketten, meldt de Oekraïense luchtmacht. Kyiv kon slechts een kwart van de raketten neerhalen, minder dan wat doorgaans het geval is.

In totaal vuurde Moskou 37 raketten af en drie drones. De meerderheid van de raketten waren hypersonische Kinzjal-raketten, die moeilijker zijn neer te halen. Acht raketten werden door het Oekraïense luchtafweergeschut neergehaald.

De Oekraïense luchtmacht wijst er wel op dat meer dan twintig andere raketten hun bestemming niet bereikten omdat Kyiv ze elektronisch wist te verstoren.

Militair-industrieel complex

In Dnipro, de vierde stad van Oekraïne, kwam een raket neer. Ook uit de historische Oekraïense stad Tsjernihiv, in het noorden van het land, komen beelden van een krater die werd veroorzaakt door een raketinslag.

Het Russische ministerie van Defensie meldt dat het "een Oekraïens militair-industrieel complex" heeft vernietigd waar drones en munitie zouden worden geproduceerd. Het zegt daarbij niet om welke locatie het precies gaat.

Tekort

Eerder deze week had een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht gezegd dat het land kampt met een tekort aan luchtafweergeschut. Het is niet duidelijk of dat tekort de reden is waarom zaterdagochtend minder raketten dan gewoonlijk werden neergehaald.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

4 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

7 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

9 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

9 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

10 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

11 uur geleden