Kyiv haalt minderheid Russische hypersonische raketten neer
KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag in de vroege ochtend een zware raketaanval uitgevoerd op Oekraïne met onder meer hypersonische raketten, meldt de Oekraïense luchtmacht. Kyiv kon slechts een kwart van de raketten neerhalen, minder dan wat doorgaans het geval is.
In totaal vuurde Moskou 37 raketten af en drie drones. De meerderheid van de raketten waren hypersonische Kinzjal-raketten, die moeilijker zijn neer te halen. Acht raketten werden door het Oekraïense luchtafweergeschut neergehaald.
De Oekraïense luchtmacht wijst er wel op dat meer dan twintig andere raketten hun bestemming niet bereikten omdat Kyiv ze elektronisch wist te verstoren.
Militair-industrieel complex
In Dnipro, de vierde stad van Oekraïne, kwam een raket neer. Ook uit de historische Oekraïense stad Tsjernihiv, in het noorden van het land, komen beelden van een krater die werd veroorzaakt door een raketinslag.
Het Russische ministerie van Defensie meldt dat het "een Oekraïens militair-industrieel complex" heeft vernietigd waar drones en munitie zouden worden geproduceerd. Het zegt daarbij niet om welke locatie het precies gaat.
Tekort
Eerder deze week had een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht gezegd dat het land kampt met een tekort aan luchtafweergeschut. Het is niet duidelijk of dat tekort de reden is waarom zaterdagochtend minder raketten dan gewoonlijk werden neergehaald.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
11 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
44 minuten geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
45 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
3 uur geleden