Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv haalt minderheid Russische hypersonische raketten neer

Kyiv haalt minderheid Russische hypersonische raketten neer

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag in de vroege ochtend een zware raketaanval uitgevoerd op Oekraïne met onder meer hypersonische raketten, meldt de Oekraïense luchtmacht. Kyiv kon slechts een kwart van de raketten neerhalen, minder dan wat doorgaans het geval is.

In totaal vuurde Moskou 37 raketten af en drie drones. De meerderheid van de raketten waren hypersonische Kinzjal-raketten, die moeilijker zijn neer te halen. Acht raketten werden door het Oekraïense luchtafweergeschut neergehaald.

De Oekraïense luchtmacht wijst er wel op dat meer dan twintig andere raketten hun bestemming niet bereikten omdat Kyiv ze elektronisch wist te verstoren.

Militair-industrieel complex

In Dnipro, de vierde stad van Oekraïne, kwam een raket neer. Ook uit de historische Oekraïense stad Tsjernihiv, in het noorden van het land, komen beelden van een krater die werd veroorzaakt door een raketinslag.

Het Russische ministerie van Defensie meldt dat het "een Oekraïens militair-industrieel complex" heeft vernietigd waar drones en munitie zouden worden geproduceerd. Het zegt daarbij niet om welke locatie het precies gaat.

Tekort

Eerder deze week had een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht gezegd dat het land kampt met een tekort aan luchtafweergeschut. Het is niet duidelijk of dat tekort de reden is waarom zaterdagochtend minder raketten dan gewoonlijk werden neergehaald.

Meer uit Buitenland

Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

1 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

2 uur geleden
Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

4 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

5 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

8 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

8 uur geleden
Bronnen: Europa moet aandeel VS in verdediging in 2027 overnemen

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.

8 uur geleden