Kremlin: we gaan F-16's van Oekraïne neerhalen
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft schouderophalend gereageerd op berichten dat Oekraïne de eerste F-16-gevechtsvliegtuigen in ontvangst heeft genomen. Een regeringswoordvoerder voorspelde dat de toestellen weinig invloed zullen hebben op het verloop van de strijd. "Het zullen er geleidelijk ook steeds minder worden, omdat ze worden neergehaald."
Oekraïne vraagt al langer om de F-16 en inmiddels zouden de eerste toestellen zijn geleverd. Het gaat volgens onbevestigde berichten om zes vliegtuigen. Meerdere Europese landen, waaronder Nederland, hebben toegezegd F-16's ter beschikking te stellen. Oekraïense piloten en grondpersoneel zijn ook maandenlang getraind door bevriende landen.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft eerder dit jaar in een interview gezegd dat zijn land zo'n 130 F-16's nodig heeft. Buitenlandse partners hebben er tot nu toe minder dan honderd toegezegd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Rusland en Belarus moeten onmiddellijk zorgen voor een veilige en onvoorwaardelijke terugkeer naar Oekraïne van "alle willekeurig vastgehouden, onwettig gedeporteerde en gedwongen overgebrachte Oekraïense burgers, inclusief kinderen". Deze oproep doet EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag namens alle EU-lidstaten.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er opnieuw op gezinspeeld dat de VS de controle willen nemen over de Straat van Hormuz. In een telefoongesprek met Fox News zegt Trump dat de VS "de Straat zullen behouden, en deze waarschijnlijk zullen gaan runnen". Trump: "We worden de reddende engel van de zeestraat, iets waarvoor we een vergoeding zouden moeten krijgen."
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het onderzoek naar de onder verdachte omstandigheden overleden Britse oud-politicus Ann Widdecombe wordt nu geleid door de antiterrorismetak van de politie. Dat meldt de BBC. De 78-jarige Widdecombe werd afgelopen week in haar woning aangetroffen met ernstige verwondingen.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is blij dat hij van de rechter zijn voorarrest thuis onder elektronisch toezicht mag uitzitten. "Hij is relatief tevreden met deze uitkomst", zei zijn advocaat Petar Sekulic tegen Noorse media na afloop van de zitting.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, lijkt de gevangenis te mogen verlaten. Een rechtbank in Oslo heeft zijn voorarrest maandag met vier weken verlengd, maar hij mag dat wel thuis met een enkelband uitzitten. Dat melden Noorse media. De aanklager is in beroep gegaan tegen die beslissing.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voor hulp aan Gazanen is 883,6 miljoen euro bijeengebracht, zo heeft de Europese Commissie maandag bekendgemaakt. Dat deed zij voor het begin van de tweede bijeenkomst van de Palestijnse Donorgroep (PDG) in Brussel. Onder meer Nederland heeft hier 5 miljoen aan bijgedragen, zei minister Tom Berendsen maandag bij aankomst in Brussel.
2 uur geledenTANGER (ANP/AFP/RTR) - De bekende Marokkaanse journalist Ali Lmrabet is zondag gearresteerd op het vliegveld van Tanger, meldt zijn echtgenote aan persbureau AFP. Ook Reporters Without Borders (RSF) bericht over de arrestatie van de journalist, die zou worden beschuldigd van het verspreiden van valse informatie.
2 uur geleden